Reklama

Węglokoks jest w stanie sprzedać 5 mln ton węgla z Kompanii Węglowej

- Węglokoks jest w stanie sprzedać w Europie 5 mln ton węgla zalegających na zwałach kopalń Kompanii Węglowej, jeśli zapadnie taka decyzja - poinformował dziennikarzy prezes Węglokoksu Jerzy Podsiadło.

Węglokoks jest technicznie w stanie sprzedać 5 mln ton węgla zalegających na składzie Kompanii Węglowej, jeśli będzie taka decyzja. Sprzedaż mogłaby się odbyć drogą morską w Europie" - powiedział prezes.

Dodał, że w 2013 r. Węglokoks sprzedał za granicą ponad 8 mln ton węgla. Spółka chce też zwiększać sprzedaż węgla w kraju. - W tym roku planujemy sprzedać w Polsce 1 mln ton węgla. Docelowo myślimy o poziomie 3-3,5 mln ton rocznie - powiedział.

Poinformował, że Węglokoks rozważa nadal kwestię wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych, ale jest to raczej perspektywa przyszłego roku.

Reklama

Zdaniem Podsiadły obecne benchmarkowe ceny węgla znajdują się już w dołku, "który wyklucza możliwość osiągania zysków przez większość producentów". Według niego trudno jednak szacować, kiedy ceny mogłyby się odbić. Z powodu braku zapotrzebowania na węgiel na zwałach kopalń KW leży obecnie 5 mln ton węgla.

W spółce zapadła decyzja o tzw. przestoju ekonomicznym. Przez cztery dni robocze - od 28 kwietnia do 5 maja - zostało przerwane wydobycie w dziewięciu kopalniach KW, a w sześciu pozostałych produkowano węgiel, na który jest zbyt.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »