Reklama

Westinghouse chce zainwestować w technologie jądrowe w Polsce

Westinghouse Electric Company ogłosił zamiar zainwestowania w technologie jądrowe w Polsce. Patrick Fragman, prezes Westinghouse, spotkał się w tej sprawie z Piotrem Naimskim, sekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Jak podano, spotkanie jest rezultatem umowy o współpracy na rzecz rozwoju programu energetyki jądrowej w Polsce, zawartej między rządami Polski i Stanów Zjednoczonych. Umowa przewiduje transfer amerykańskiej technologii na rzecz Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz opracowanie kompleksowego programu inwestycyjnego z udziałem amerykańskich podmiotów.

Zgodnie z przyjętą niedawno Polityką Energetyczną Polski do 2040 r. (PEP2040), polski rząd chce do 2043 r. zbudować od 6 do 9 GW zainstalowanej mocy jądrowej z wykorzystaniem reaktorów wodnych ciśnieniowych generacji III lub III+.

Westinghouse podał, że jeśli zostanie partnerem dla polskiej energetyki jądrowej, weźmie aktywny udział w rozwoju całego łańcucha dostaw, który według szacunków może wygenerować ponad 2000 miejsc pracy w Polsce. 

Reklama

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Westinghouse Electric Company tworzy rozwiązania dla przemysłu jądrowego, jest wiodącym dostawcą produktów i technologii dla elektrowni jądrowych na całym świecie. Technologia Westinghouse jest teraz podstawą dla około połowy działających na świecie elektrowni jądrowych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »