Wioletta Kulpa zasiądzie w sejmowych ławach po Macieju Wąsiku. Ma dom, dwie działki i chińskie auto

Ponad tydzień temu Polacy udali się do lokali wyborczych, żeby wybrać posłów i posłanki do Parlamentu Europejskiego. Z listy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) mandaty do organu ustawodawczego UE uzyskało 20 polityków, w tym m.in. Maciej Wąsik. Wiadomo już, że jego miejsce w Sejmie zajmie Wioletta Kulpa, radna PiS z Płocka. Z oświadczenia majątkowego za ubiegły rok dowiadujemy się, że Kulpa ma ponad 150 tys. zł oszczędności, w ubiegłym roku zarobiła prawie 400 tys. zł w Orlenie, a w jej garażu stoi nowy samochód osobowy chińskiej marki MG.

W wyniku wyborów do Parlamentu Europejskiego 25 obecnych posłów zwolni miejsca w Sejmie. Zastąpić ich mogą kolejni (pod względem liczby zdobytych głosów) kandydaci z tych samych list, którzy nie uzyskali mandatu w październikowych wyborach. Kulpa w wyborach parlamentarnych w 2023 r. startowała z czwartego miejsca listy PiS w okręgu nr 16 - miała 6. wynik na liście. 

Wioletta Kulpa zastąpi Macieja Wąsika w sejmowych ławach. Taki ma majątek

Wioletta Kulpa potwierdziła w rozmowie z PAP, że obejmie mandat poselski po Macieju Wąsiku, który dostał się z list PiS do Parlamentu Europejskiego. - Obejmę mandat poselski - powiedziała w poniedziałek radna PiS w Radzie Miasta Płocka. Zapowiedziała, że wejdzie do klubu PiS

Reklama

Choć obejmując mandat poselski Wioletta Kulpa będzie musiała ponownie złożyć nowe oświadczenie majątkowe, to jako radna w Radzie Miasta Płocka również musiała złożyć taki dokument. Z oświadczenia majątkowego za 2023 r. wynika, że pod koniec ubiegłego roku Kulpa posiadała około 159 tys. zł oszczędności. Radna PiS z Płocka, która obejmie mandat po Macieju Wąsiku, nie wskazała za to żadnych środków pieniężnych zgromadzonych w walucie obcej i papierów wartościowych. 

oświadczeniu majątkowym zadeklarowała również, że jest właścicielką domu o powierzchni 120 mkw., wycenianego na 375 tys. zł. W dokumencie wpisano również dwie działki. Pierwsza - zabudowana - o powierzchni 548 mkw., której właścicielką jest Kulpa, wyceniona została na 23 tys. zł. Z kolei druga - niezabudowana - działka o powierzchni 394 mkw. wyceniona została na 10 tys. zł. Nowa posłanka jest jej współwłaścicielką. Z dokumentu wynika również, że Kulpa jest posiadaczką nowego samochodu osobowego chińskiej marki MG, wycenionego przez nią na 111 tys. zł. 

Kulpa zadeklarowała również, że będąc zatrudnioną na podstawie umowy o pracę w Orlenie na stanowisku Kierownika Zespołu Projektów Społecznych zarobiła niemal 395 tys. zł. Do tego należy doliczyć ponad 25 tys. zł tytułem diety radnej. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Wąsik | oświadczenie majątkowe | Sejm RP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »