Wnioski o 300 plus można składać od 1 lipca. Do programu Dobry start spłynęło ich już 517 tys.

Od 1 lipca 2022 r. rodzice mogą składać wnioski o 300 plus na wyprawkę szkolną. Pomimo okresu wakacyjnego, do ZUS spłynęło ich już 517 tys. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie. Tegoroczny nabór potrwa do 30 listopada.

Do tej pory rodzice złożyli blisko 517 tys. wniosków o "Dobry start", które obejmują ponad 743,5 tys. dzieci - wynika z informacji przekazanych przez resort rodziny w sieciach społecznościowych. Wnioski o świadczenie z programu można składać wyłącznie w formie elektronicznej.

Od piątku w ramach programu "Dobry start" można wnioskować o 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wnioski rodzice i opiekunowie składają tylko drogą elektroniczną.

Świadczenie "Dobry start" przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24 lat.

Reklama

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

300 plus na uczące się dziecko. Jak złożyć wniosek?

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

- Wnioski można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS), portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu) - wyjaśnia rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

- Na portalu PUE ZUS znajdzie się cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie - wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia - wskazuje w rozmowie z PAP Żebrowski.

Świadczenie z programu "Dobry start" będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy. Tegoroczny nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Zobacz również: 

PAP
Dowiedz się więcej na temat: program 300 plus | wyprawka szkolna | ZUS | PUE ZUS | dobry start

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »