W tych zawodach nie muszą się martwić o pieniądze. Tak płacą w Polsce
Jak dużo zarabiać w Polsce? Dla wielu odpowiedź na to pytanie jest problematyczna, a nawet padają stwierdzenia, że nie da się. Czy na pewno? Przedstawiamy top 10 najlepiej zarabiających zawodów w Polsce. Wynagrodzenia są naprawdę atrakcyjne.
To, jak wysokie będzie wynagrodzenie, nawet w obrębie tego samego zawodu, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ ma na to region, w którym pracujemy, długość stażu pracy i doświadczenia, rodzaj firmy. Poza tym stawka może być inna w zależności od zajmowanego stanowiska.
Mediana zarobków: 17 tys. zł
Czym się zajmuje: Security consultant, czyli konsultant ds. bezpieczeństwa zajmuje się oceną systemów informatycznych pod kątem zagrożeń. Jego zadaniem jest wdrażanie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i doradztwo w zakresie ochrony danych.
Mediana zarobków: 17 tys. zł
Czym się zajmuje: Zadaniem głównego księgowego jest sporządzanie sprawozdań finansowych czy kontrola prawidłowości rozliczeń podatkowych. Współpracuje on z instytucjami takimi jak m.in. ZUS, Urząd Skarbowy i Narodowy Bank Polski.
Mediana zarobków: 18 tys. zł
Czym się zajmuje: Specjalista ds. SAP zajmuje się wdrażaniem i dostosowywaniem systemów SAP do potrzeb przedsiębiorstw. Taki pracownik analizuje procesy biznesowe i proponuje optymalne rozwiązania dla pracodawców i klientów.
Mediana zarobków: 19 tys. zł
Czym się zajmuje: Monitor badań klinicznych stanowi wsparcie dla ośrodków, przeprowadzających badania kliniczne. Nadzoruje prace, bezpieczeństwo pacjentów oraz przestrzeganie protokołów badań.
Mediana zarobków: 20 tys. zł
Czym się zajmuje: IT business partner dba o relacje między działem IT firmy, a klientem biznesowym. Wspiera rozwój strategii technologicznej i jej zgodność z calami przedsiębiorstwa. Może również zarządzać usługami i ryzykiem.
Mediana zarobków: 20 tys. zł
Czym się zajmuje: To, czym będzie się zajmować starszy prawnik w kancelarii, zależy od tego, w jakim obszarze prawa specjalizuje się. Do najczęstszych zajęć takich pracowników należy udzielane porad prawnych i prowadzenie spraw sądowych.
Mediana zarobków: 24 tys. zł
Czym się zajmuje: Zadania starszego programisty różnią się od tego, w czym specjalizuje się dany pracownik. Najczęściej do ich obowiązków należy tworzenie i rozwijanie oprogramowań, systemów informatycznych czy aplikacji.
Mediana zarobków: 24 tys. zł
Czym się zajmuje: W obowiązkach głównego aktuariusza znajdują się m.in. analiza ryzyka i wycena produktów ubezpieczeniowych, poprzez użycie zaawansowanych metod matematycznych i statycznych. Praca w tym zawodzie wiąże się z koniecznością zdania specjalnego egzaminu państwowego i uzyskaniem wykształcenia wyższego.
Mediana zarobków: 30 tys. zł
Czym się zajmuje: Zarządzający funduszami podejmuje decyzje inwestycyjne dotyczące kapitału klientów. Analizuje rynki finansowe i dopasowuje odpowiednie strategie inwestycyjne.
Mediana zarobków: 42 tys. zł
Czym się zajmuje: Dyrektor sprzedaży bankowości przedsiębiorstw odpowiada za strategię sprzedaży produktów bankowych dla klientów korporacyjnych. Dodatkowo zarządza zespołami i dba o relacje z kluczowym dla firmy klientami.