Zapadła decyzja w sprawie wynagrodzenia Rafała Trzaskowskiego. Ile zarobi w tej kadencji?

Wynagrodzenie Rafała Trzaskowskiego nie zmieni się względem poprzedniej kadencji - zadecydowali warszawscy radni w trakcie czwartkowej sesji, podczas której zajmowali się pensją włodarza stolicy. Wynosi ona 80 proc. wynagrodzenia maksymalnego zapisanego w ustawie.

Rafał Trzaskowski nie doczekał się podwyżki w tej kadencji samorządu. Za przyjęciem uchwały określającą wysokość wynagrodzenia prezydenta Warszawy głosowało 41 radnych, przeciw był 1, a 12 radnych wstrzymało się od głosu - poinformowała PAP. 

Wynagrodzenie Rafała Trzaskowskiego bez zmian. Jego pensja jest na minimalnym poziomie

Wynagrodzenie Rafała Trzaskowskiego zostało utrzymane na minimalnym poziomie wynagrodzenia dla włodarza stolicy. 

Prezydent Warszawy będzie pobierać 80 proc. wynagrodzenia maksymalnego, które określone jest w ustawie o pracownikach samorządowych dla tego stanowiska. Na wynagrodzenie maksymalne składa się suma wynagrodzenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego i specjalnego.

Reklama

Ile zarobi prezydent Trzaskowski?

Rafał Trzaskowski z tytułu pełnienia funkcji prezydenta Warszawy będzie pobierać miesięcznie w sumie 18 tys. 293 zł brutto wraz z dodatkami.  

W minionej kadencji na wynagrodzenie Trzaskowskiego składało się: 

  • wynagrodzenie zasadnicze - 11 300 zł, 
  • dodatek funkcyjny - 1033,23 zł, 
  • dodatek specjalny - 30 proc. sumy dodatku funkcyjnego i wynagrodzenia zasadniczego - 3 699,97 zł, 
  • 20-proc. dodatku stażowego. 

Ile zarabiają prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie?

Ile zarabiają prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie? Ich pensja nie jest jednolita i waha się w zależności od przelicznika obowiązującego w danej gminie - są one określane na podstawie kwot ustalonych w ustawie budżetowej. Widełki wynoszą od 16 033,20 zł do 20 041,50 zł - są to kwoty brutto. 

Górny limit wypłat nie może być wyższy od 11,2-krotności kwoty bazowej określonej w ustawie. Zgodnie z ustawą budżetową wysokość kwoty bazowej na 2024 rok wynosi tyle samo, ile w 2023 roku, czyli 1789,42 złotych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zarobki | prezydent | Rafał Trzaskowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »