Zatonięcie jachtu na Sycylii. Ciało Michaela Lyncha odnalezione, to "brytyjski Bill Gates"

Tragiczne wyniki poszukiwań sześciu osób zaginionych po katastrofie jachtu Bayesian. Do tej pory odnaleziono pięć ciał. Jedną z odnalezionych ofiar jest znany w Wielkiej Brytanii biznesmen Michael Lynch, nazywany "brytyjskim Billem Gatesem".

W trakcie trwających od poniedziałku poszukiwań osób zaginionych po katastrofie jachtu "Bayesian" odnaleziono do tej pory pięć ciał. Ciała ofiar zostały przetransportowane z wnętrza wraku na brzeg.

Włoskie służby na razie nie potwierdzają w oficjalnym komunikacie tożsamości ofiar. W rozmowie z agencjami prasowymi wskazały jednak, ze odnaleziono ciało Michaela Lyncha, jednej z sześciu zaginionych po katastrofie osób. Ostatnią zaginioną osobą jest Hannah Lynch, córka miliardera - podaje Reuters.

Przypomnijmy, że w wyniku zatonięcia luksusowego jachtu u wybrzeży Sycylii za zaginione zostało uznanych sześć osób. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 19 sierpnia w godzinach porannych u wybrzeży Sycylii nieopodal Palermo. Zacumowany około pół kilometra od brzegu 56-metrowy jacht zatonął w trakcie gwałtownej burzy. Na pokładzie były 22 osoby. Służby ratunkowe poinformowały, że jedna z nich zginęła, a 15 pasażerów udało się uratować. 

Reklama

Poszukiwania sześciu zaginionych w poniedziałek i wtorek nie przyniosły rezultatu. W środę po południu początkowo nurkom udało się zlokalizować pięć ofiar katastrofy. W czwartek w rozmowie z Reutersem władze miały wskazać ich tożsamość. Informację potwierdza włoska agencja prasowa ANSA. Poza Michaelem Lynchem, odnaleziono ciała projektantki Nedy Morvillo, jej męża i prawnika kancelarii Clifford Chance Chrisa Morvillo, prezesa Morgan Stanley International Jonathana Bloomera i jego żony. 

Katastrofa jachtu "Bayesian". "Brytyjski Bill Gates" wśród ofiar

Jedna z ofiar katastrofy, Michael Lynch, był brytyjskim przedsiębiorcom technologicznym znanym również jako "brytyjski Bill Gates". Lynch zasłynął jako współzałożyciel wielu firm z branży technologicznej. Jak podaje BBC, to on gościł na luksusowej jednostce o nazwie "Bayesian" z 2008 roku pozostałe pięć zaginionych osób, których poszukiwano po katastrofie.

Lynch był współzałożycielem firmy informatycznej Autonomy Corporation, a także Invoke Capital oraz Darktrace. W założonych przez siebie firmach technologicznych wykorzystywał uczenie maszynowe. W 2006 roku Lynch został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla przedsiębiorczości. 

O biznesmenie zrobiło się szczególnie głośno w 2011 roku, kiedy to sprzedał Autonomy Corporation amerykańskiemu gigantowi Hewlett-Packard. Transakcja opiewała na 11 mld dolarów. W związku ze sprzedażą Autonomy przeciwko Lynchowi toczyły się w USA i Wielkiej Brytanii procesy o oszustwo. Biznesmen był oskarżony o celowe zawyżanie wartości firmy. W czerwcu Lynch wygrał jeden z procesów, który toczył się przed amerykańskim sądem. Został w nim oczyszczony ze wszystkich zarzutów/

Biznesmen podkreślał swoją niewinność, ale jak wskazywał w rozmowie z BBC, wygrał proces, bo miał wystarczająco dużo pieniędzy, by pokryć koszty prawne. Zwracał uwagę na niesprawiedliwość tej sytuacji. - Bądźmy uczciwi - powodem, dla którego tu siedzę, nie jest to, że jestem niewinny, tylko to, że miałem wystarczająco dużo pieniędzy, żeby nie zostać zmiecionym przez coś, co jest tak ustawione, żeby zmieść człowieka - mówił Lynch.

- Przez ostatnie 12 lat ciężko pracował, aby oczyścić swoje imię i świętował to, odbywając uroczysty rejs z ludźmi, którzy tak bardzo go wspierali w tym naprawdę trudnym czasie - skomentował w BBC informację o jego śmierci przyjaciel Lyncha, biznesmen Brent Hoberman.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miliarderzy | zaginięcie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »