Reklama

Zamień prowizję dla pośrednika na inwestycję

Home Broker rezygnuje z pobierania prowizji za pośrednictwo w zakupie i sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym. Klient może zamienić ten wydatek na wpłatę do programu systematycznego oszczędzania.

Mechanizm polega na tym, że wpłacone przez klienta pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie składki inicjującej w programie systematycznego oszczędzania. W ramach programu klient przystępuje do grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Ubezpieczony zobowiązany jest później co miesiąc wnosić określoną kwotę do tego programu. Wysokość składki zależy od wartości transakcji kupna/sprzedaży nieruchomości.

Standardowa prowizja z tytułu pośrednictwa wynosi 2,9% wartości nieruchomości. Do tego doliczany jest podatek VAT. Jest pobierana tylko w przypadku zakupu mieszkań na rynku wtórnym. Osoby kupujące przez Home Broker mieszkania od deweloperów nie są obciążane opłatą za pośrednictwo.

Reklama

- Rozwiązanie, które wprowadziliśmy to promocja długoterminowego oszczędzania. Z punktu widzenia klienta wpłaty związane z uczestnictwem w programie są wyższe niż koszt prowizji za pośrednictwo, ale korzyści w postaci budowania kapitału na przyszłość są niewspółmiernie większe - mówi Aleksandra Łukasiewicz, prezes HB Doradcy Finansowi. Oferta obowiązuje do końca roku i możliwe jest jej przedłużenie.

Program regularnego oszczędzania jest produktem ubezpieczeniowym. Uczestnik programu ma możliwość osiągnięcia zysku uzależnionego od wyników strategii inwestycyjnej BNP Paribas Libra Emerging Markets PLN ER INDEX opartej na indeksie rynków wschodzących oraz na rynku obligacji amerykańskich. Unikalność konstrukcji tego produktu wynika z zastosowanej na końcu inwestycji formuły wypłaty. Zakłada ona, że wpłacone zostało 100% składki już na samym początku inwestycji. Uczestnik programu ma zapewnioną ochronę wypłaty przynajmniej równowartości zainwestowanego kapitału pod warunkiem dożycia do końca okresu ubezpieczenia (trwającego 15 lat). Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA. Ogólne warunki ubezpieczenia dostępne są w oddziałach Home Broker.

Home Broker jest największym na polskim rynku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami mieszkaniowymi i czołową firmą doradztwa finansowego, członkiem Związku Firm Doradztwa Finansowego. Jako pierwszy na rynku pośrednik daje klientowi możliwość niezapłacenia prowizji zarówno przy zakupie, jak i przy sprzedaży nieruchomości.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »