Reklama

Kasoterminal - co to jest i jak działa?

Płatności bezgotówkowe stały się tak powszechne, że z zaskoczeniem przyjmujemy w sklepie informację o braku możliwości zapłacenia kartą. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i dotąd nie oferowałeś swoim klientom płatności bezgotówkowych, prawdopodobnie zaciekawią cię możliwości, jakie daje kasoterminal.

Według danych Narodowego Banku Polskiego pod koniec 2018 roku 786 235 przedsiębiorstw handlowo-usługowych oferowało płatność kartą. Liczba ta z roku na rok rośnie m.in. za sprawą programu Polska Bezgotówkowa. Dzięki dofinansowaniom oferowanym właścicielom firm od początku istnienia fundacji w Polsce zainstalowano już ponad 150 tys. terminali płatniczych. Ponad połowa przedsiębiorstw, które zdecydowały się skorzystać z pomocy, deklaruje wzrost obrotów w firmie. Posiadanie zwykłego terminala się opłaca, ale jeszcze większe zyski przynosi kasoterminal. Czym jest najnowsze urządzenie oferowane przez Idea Bank?

Reklama

Trzy w jednym

Najprościej ujmując, kasoterminal jest kasą fiskalną połączoną z terminalem płatniczym. Dodatkową funkcją, do której dostęp otrzymujemy wraz z urządzeniem, jest platforma iPOS Web do zarządzania firmą. Usługa, którą oferuje Idea Bank, skierowana jest do przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą detaliczną towarów i usług. Kasoterminal zastępuje drukarkę fiskalną, która jest wymagana ustawowo i musi się znajdować w każdej firmie. Z kolei dysponowanie terminalem płatniczym co prawda nie jest obowiązkowe, niemniej jednak, jak pokazują badania, 30 proc. z nas nie nosi przy sobie gotówki, a jeśli tylko mamy możliwość zapłacić kartą, to chętnie wydamy więcej pieniędzy. Przedsiębiorstwa, które nie oferują swoim klientom tej wygody, niestety same na tym tracą.

Platforma do zarządzania sprzedażą

Wspomnieliśmy już o trzeciej funkcji kasoterminala, czyli platformie do zarządzania firmą. Idea Bank wyszedł naprzeciw swoim klientom i stworzył aplikację, dzięki której mamy możliwość z poziomu smartfona lub komputera kontrolować wykonane transakcje, stany magazynowe, trendy sprzedażowe. Platforma pozwala również porównywać wyniki kasjerów. W dodatku ułatwia prowadzenie firmy na odległość: jesteśmy w stanie zmieniać ceny i dodawać towary online oraz kreować politykę rabatową.

Jak otrzymać kasoterminal?

Wystarczy umówić się z doradcą Idea Banku, wypełniając formularz z danymi na stronie internetowej banku. Podczas spotkania zakładamy konto i wybieramy rodzaj abonamentu, a także umawiamy się na instalację urządzenia w naszej firmie. W wybranym terminie przyjedzie do nas certyfikowany serwisant iPOS, by zainstalować kasoterminal, przeprowadzić fiskalizację oraz przeszkolić nas z obsługi. Dodatkowo każdy klient posiadający kasoterminal może korzystać ze wsparcia serwisu przez cały okres użytkowania sprzętu.

Jak uzyskać dofinansowanie?

Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania na rozpoczęcie korzystania z kasoterminala. W ramach programu Polska Bezgotówkowa przez cały pierwszy rok korzystania ze sprzętu płatności kartami nic nas nie kosztują, w dodatku urządzenie otrzymujemy 50 proc. taniej - już od 799 zł, jeśli do programu przystąpimy do końca czerwca 2019 r. Z programu mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie posiadali terminala płatniczego, nie sprzedają przy pomocy maszyn vendingowych i nie stanowią jednostki administracyjnej. Nie kwalifikują się również przedsiębiorcy prowadzący działalność pod szyldem franczyzy ani sieci posiadającej więcej niż pięć punktów. Wszyscy pozostali właściciele firm mogą zgłosić się po dofinansowanie.

Tak bardzo przyzwyczailiśmy się do płacenia kartą, że najczęściej brak takiej możliwości jest dla nas zaskoczeniem. Zazwyczaj w takiej sytuacji nie idziemy do bankomatu po gotówkę, tylko po prostu rezygnujemy z zakupów i szukamy sklepu, który dysponuje terminalem. Kasoterminal jest więc idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców chcących przyciągnąć nowych klientów, a przy okazji doskonałym narzędziem do zarządzania firmą.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »