Reklama

Więcej zysku dla cierpliwych

Santander Consumer Bank podnosi oprocentowanie lokaty progresywnej

Zysk + Progresja to lokata progresywna, której cechą charakterystyczną jest oprocentowanie rosnące z czasem. Od czerwca Santander Consumer Bank zdecydował się podnieść jej rentowność. Teraz w pierwszym miesiącu trwania lokaty oprocentowanie nominalnie Zysk + Progresji wynosi 1,7 proc., czyli porównywalnie ze standardowymi odsetkami na kontach oszczędnościowych. Następnie wzrasta stopniowo by w ostatnim 12 miesiącu osiągnąć docelowe 5 proc. Średnio daje to 3 proc. w skali roku. To więcej niż rynkowa średnia dla lokat rocznych, która zgodnie z najnowszymi danymi Narodowego Banku Polskiego, wynosi 2,8 proc.

Reklama

Atrakcyjność oferty banku mogłaby jeszcze wzrosnąć, gdyby nastąpiła obniżka stóp procentowych. A to od poziomu stóp w znacznym stopniu zależy oprocentowanie depozytów dla ludności.

Wszystkim klientom zakładającym Zysk + Progresję bank gwarantuje stałe oprocentowanie w poszczególnych okresach oszczędzania. Ponadto klienci mają możliwość wcześniejszych wypłat wraz z należnymi odsetkami. Oznacza to, że jeżeli klient zdecyduje się zakończyć lokatę przed jej umownym terminem, otrzyma zwrot całej zainwestowanej kwoty oraz odsetki, naliczone za każdy pełny miesiąc, w którym oszczędności pracowały na lokacie. To wielka zaleta w porównaniu z tradycyjnymi depozytami zakładanymi na rok, które zerwane przed terminem nie gwarantują wypłaty odsetek.

Lokata progresywna to zatem idealny produkt dla osób, które w każdej chwili mogą potrzebować dostępu do swoich pieniędzy, chociaż nie wykluczają, że w przeciągu roku nie będą musiały z nich korzystać. Jeżeli wypłacą środki po miesiącu czy dwóch dostaną niewielki zysk, a jeśli uda się im utrzymać lokatę do końca umowy, mogą liczyć na premię w postaci odsetek wyższych niż rynkowa średnia. Osoby korzystające z lokaty progresywnej zarobią zatem więcej niż osoby, które w podobnej sytuacji zakładają depozyty 30-dniowe i co miesiąc je prolongują. Średnie oprocentowanie najkrótszych produktów oszczędnościowych jest bowiem zdecydowanie niższe.

Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za otwarcie oraz prowadzenie rachunku oferowanej przez siebie lokaty progresywnej. Umożliwia również jej automatyczne przedłużenie na kolejny roczny okres. Minimalna kwota lokaty to tysiąc złotych, bank nie organiczna natomiast maksymalnej wysokości depozytu. Lokata przeznaczona jest dla obecnych oraz nowych klientów Santander Consumer Banku. Można ją otworzyć w dowolnym oddziale tej instytucji, a dodatkowych informacji na jej temat zasięgnąć w oddziałach banku oraz na www.santanderconsumer.pl.

Szymon Bolesławowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »