Reklama

Jak zmieni się warszawska Rotunda?

Warszawska Rotunda to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków stolicy. Tu rozpoczyna się wiele randek. Miejsce to ma się zmienić. Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat modernizacji Rotundy.

Zmiany są konieczne, bo zastosowane tu rozwiązania techniczne pamiętają czasy PRL. Konstrukcja drga, gdy niedaleko przejeżdża tramwaj, w lecie w środku jest bardzo gorąco, a zimą - bardzo zimno.

Reklama

Być może zostaną dodane nowe elementy, wszystko po to, by był to gmach nowoczesny i ekologiczny. Po renowacji Rotunda zmieni nieco swój charakter. - Udostępnimy co najmniej 30 procent powierzchni na działalność kulturalną lub społeczną - zapewnia Jarosław Orlikowski, jeden z dyrektorów PKO BP. Bank jest właścicielem obiektu.

- Pod względem technicznym budynek musi się zmienić. Chociażby biorąc pod uwagę konieczność wprowadzenia udogodnień dla niepełnosprawnych - mówi z kolei dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Warszawy, Marcin Wojdat. To, co pozostanie niezmienne, to jego forma.

Konsultacje społeczne potrwają do 11 maja.

Bank - który po konsultacjach zamierza rozpisać międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt nowej Rotundy - zapowiada, że opinie warszawiaków zostaną wzięte pod uwagę.

Zagłosuj w internetowym referendum w sprawie OFE

Dowiedz się więcej na temat: konsultacje społeczne | Warszawa | Rotunda | konsultacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »