Reklama

Jakie okna kupują Polacy?

Wybór okien jest jedną z kluczowych decyzji przy budowie domu. Jak wynika z analizy zapytań ofertowych w serwisie Oferteo.pl, aż 85 proc. zainteresowanych zakupem okien wybiera okna plastikowe. Najwięcej zapytań dotyczących okien pochodzi z województwa śląskiego, a najmniej - z podlaskiego. Zainteresowanie stolarką okienną jest zależne od pory roku i wzrasta szczególnie późną wiosną i latem.

Okna PVC wygrywają z drewnianymi

Jak wynika ze statystyk Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami, w ostatnim roku najczęściej poszukiwane były okna plastikowe. Zdecydowanie rzadziej inwestorzy szukali okien drewnianych (tylko 10 proc. zapytań) oraz z aluminium (5 proc.).

"Popularność okien z PVC wynika ze stosunkowo niskiej ceny, dobrych parametrów i wygodnego użytkowania. Mniejsze zainteresowanie oknami drewnianymi spowodowane jest po pierwsze ich wyższą o ok. 40 proc. w stosunku do okien PVC ceną, a po drugie - koniecznością konserwacji co 5 lat" - wyjaśnia Karol Grygiel, członek Zarządu Oferteo.pl.

Reklama

Montaż okien powierzamy fachowcom

Z analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl wynika, że prawie 60 proc. kupujących okna było zainteresowanych kompleksową usługą zakupu z montażem. 1/5 kupujących decyduje się na sam zakup, tyle samo też nie określa precyzyjnie swoich oczekiwań w tym zakresie.

"Montaż wykonany przez firmę dostawczą jest wygodny i pozwala uniknąć błędów, które w przyszłości mogą skutkować nieszczelnym otworem okiennym czy uszkodzeniami okna" - podkreśla Grygiel.

Okna na lato

Zainteresowanie stolarką okienną wzrasta wraz ze zbliżającą się wiosną. Latem osiąga punkt kulminacyjny, by następnie spadać sukcesywnie do końca roku. I tak najwięcej okien kupuje się w lipcu (13 proc.), a najmniej w listopadzie (niecałe 6 proc.).

Zainteresowanie oknami największe na Śląsku i w Mazowieckiem

Analiza zapytań ofertowych Oferteo.pl pokazuje, że największym zainteresowaniem okna cieszą się na Śląsku i w Mazowieckiem. Łącznie blisko 27 proc. zapytań ofertowych w serwisie pochodzi z województwa śląskiego i mazowieckiego. Najmniej, bo niecałe 2 proc. - z województwa podlaskiego. Wysoko plasują się jeszcze Dolny Śląsk i Małopolska.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 3232 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl w okresie od 01.01.2015 r. do 31.12.2015 r. przez osoby poszukujące ofert na zakup stolarki okiennej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »