Reklama

Na co Polacy oszczędzają pieniądze?

W jakim celu Polacy odkładają wolne środki finansowe? Czy zapobiegliwość jest efektem obaw, czy też może wynika z chęci spełnienia bardziej wymagających marzeń? Jak wyglądają trendy związane z oszczędzaniem w polskim społeczeństwie?

Odpowiedź na powyższe pytania przynosi badanie Deutsche Banku dotyczące oszczędności Polaków. Tegoroczna edycja jest już trzecią, dzięki czemu możliwe jest wskazanie zachodzących na tym polu zmian.

Reklama

Jak się okazuje, najwięcej, bo już niemal połowa Polaków oszczędza na tzw. czarną godzinę. W poprzednim kwartale wynik ten był o kilka punktów procentowych mniejszy.

Może to wskazywać na wzrost niepewności odnośnie przyszłości. Ciekawe tendencje można zaobserwować także w kolejnych wskazaniach.

O ponad 3 punkty procentowe wzrosła liczba oszczędzających na nowe mieszkanie. Dzięki temu kategoria ta wyprzedziła bardziej popularny w ubiegłym roku cel - dostatnią emeryturę.

Wzrost liczby osób oszczędzających na nowe mieszkanie jest z pewnością dobrą informacją dla deweloperów. Większość osób rozważających zakup zamierza przecież poprawić swoje dotychczasowe warunki mieszkaniowe. Dużą popularnością będą cieszyć się zatem nowoczesne projekty, zwłaszcza te zapewniające obok atrakcyjnej architektury również wygodne i funkcjonalne mieszkania. Jeśli do tego znajdują się one w prestiżowej lokalizacji, to nie powinny narzekać na brak zainteresowania.

Na decyzję o zakupie nowego mieszkania w poprzednim roku wpływ miała z pewnością bogata oferta mieszkań z rynku pierwotnego. Rekordy oddanych inwestycji przyczyniły się do wzrostu liczby transakcji. W obecnym roku przewidywane wyniki mają być jeszcze lepsze, co z pewnością wpłynie na koniunkturę na rynku.

Grupa Emmerson SA

Dowiedz się więcej na temat: nieruchomości | domy | oszczędzanie | mieszkanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »