Felieton Gwiazdowskiego. Reprywatyzacja: Wywłaszczenie zamiast opodatkowania

Gdyby nie było Dekretu Bieruta nie byłoby też odbudowy Warszawy...
Gdyby nie było Dekretu Bieruta nie byłoby też odbudowy Warszawy...123RF/PICSEL
Po 1989 roku antykomuniści nie zrobili reprywatyzacji, a zaczęli robić prywatyzację. Rzeczpospolita Polska zaczęła się zachowywać jak paser Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i sprzedawała co wcześniej zrabowano. Nie bez powodu antykomuniści, którzy razem z postkomunistami przegłosowali w 1997 roku napisali w nie o "urzeczywistnianiu zasad sprawiedliwości społecznej".

Zobacz również:

Zobacz również:

Zobacz również:

Uchwalono nowelizację ustawy kodeks postępowania administracyjnego. I teraz już nikomu niczego nie można oddać. Głównie tym przedwojennym właścicielom i ich spadkobiercom, którzy nie sprzedali swoich roszczeń, tylko sami próbowali ich przez lata dochodzić. Taka kara ich spotkała.

Zobacz również:

Zobacz również:

Będzie więcej sporów o wielkość wypłaconych odszkodowań po burzach i wichurachMarketNews24MarketNews24
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?