Rozliczono ponad 2 mln deklaracji PIT. Fiskus zwrócił już 370 mln zł

Podatnicy złożyli już ponad 2 mln deklaracji przygotowanych dla nich przez KAS w usłudze Twój e-PIT. Dotychczas urzędy skarbowe zwróciły podatnikom ponad 370 mln zł - podało w piątek Ministerstwo Finansów.

Ponad 2 mln deklaracji w ramach usługi Twój e-PIT

"Zachęcam do korzystania z usługi Twój e-PIT w e-Urzędzie Skarbowym, gdzie można w najprostszy sposób rozliczyć się z podatku. Docenia to coraz więcej podatników, którzy w tym roku złożyli już w naszej usłudze ponad 2 mln deklaracji" - powiedział cytowany w komunikacie MF szef KAS Bartosz Zbaraszczuk.

"(...) Zwrot podatku otrzymamy maksymalnie w ciągu 45 dni od złożenia deklaracji. Dzięki automatyzacji zwroty podatku z większości zeznań PIT-37 złożonych w usłudze Twój e-PIT trafiają na konto znacznie szybciej, nawet do 10 dni. W ramach tegorocznych rozliczeń zwróciliśmy już podatnikom ponad 370 mln zł. To zwroty z 215 tys. złożonych deklaracji" - dodała zastępczyni szefa KAS Anna Chałupa.

Reklama

Jak działa Twój e-PIT?

MF przypomniało, że Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US), na stronie podatki.gov.pl.

Do e-Urzędu Skarbowego można zalogować się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mObywatel. Dodatkowo do samej usługi można zalogować się także danymi podatkowymi.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli ponad 2 mln formularzy PIT

- 1 mln 863 tys. deklaracji PIT-37,

- 82 tys. deklaracji PIT-28,

- 33 tys. deklaracji PIT-38,

- 29 tys. deklaracji PIT-36.

- 2 tys. oświadczeń PIT-OP.

- 2,4 tys. deklaracji PIT-DZ.

Podatek można opłacić BLIK-iem

Od 20 lutego wszyscy podatnicy mogą uregulować podatki w zakresie rozliczenia PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy, w tym w usłudze Twój e-PIT, za pomocą systemu płatności mobilnej BLIK - przypomina resort finansów. 

Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła możliwość płatności BLIK za roczne rozliczenie PIT (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39) osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i przedsiębiorcom.

"Podatnicy mogą już opłacać roczny podatek PIT w serwisie e-Urząd Skarbowy (e-US) i usłudze Twój e-PIT za pomocą systemu płatności BLIK" - zaznaczył resort w komunikacie. Wdrożenie rozwiązania było możliwe dzięki współpracy MF z operatorem BLIK i Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »