Paweł Sosnowski pełnomocnikiem zarządu ds. regulacji środowiskowych w Interzero

Paweł Sosnowski, ekspert ds. gospodarki odpadami i dotychczasowy naczelnik Wydziału ds. Odpadów Poużytkowych w Departamencie Gospodarki Odpadami w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, od 1 grudnia 2022 obejmuje stanowisko doradcy zarządu spółki Interzero w obszarze interpretacji krajowego i unijnego prawa środowiskowego.

Do zadań Pawła Sosnowskiego w ramach nowo utworzonego stanowiska pełnomocnika zarządu ds. regulacji środowiskowych należeć będzie analiza otoczenia prawnego i doradztwo środowiskowe.

"Od przeszło dwudziestu lat zajmuję się gospodarką odpadami. W tym czasie uczestniczyłem w pracach między innymi nad opracowaniem przepisów, które w dużym stopniu ukształtowały ten rynek w Polsce. Na bieżąco śledzę krajowe i międzynarodowe zmiany prawne, trendy i ich wpływ na gospodarkę o obiegu zamkniętym. W Interzero będę miał możliwość wykorzystania wiedzy z zakresu prawa ochrony środowiska, w tym w szczególności prawa odpadowego oraz umiejętności w biznesie. Dla mnie to okazja poszerzenia perspektywy, a co najbardziej ekscytujące, przekonania się na własne oczy jak założenia przekładają się na praktykę" - mówi Paweł Sosnowski, pełnomocnik zarządu ds. regulacji środowiskowych w Interzero.

Do pierwszych zadań nowego doradcy zarządu w Interzero będzie należała między innymi analiza nowego rozporządzenia w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, zapowiedzianego przez Komisję Europejską. Rozporządzenie może poważnie wpłynąć na systemy rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) w krajach unijnych.

"Paweł Sosnowski jako doświadczony specjalista w swojej dziedzinie będzie wspierał zespół Interzero w doradztwie dla naszych klientów i pomoże jeszcze lepiej przygotować się na skutki nowych regulacji. Dzięki jego dogłębnej znajomości otoczenia prawnego i umiejętnościom analitycznym, zwiększamy nasze kompetencje, aby świadczyć jak najwyższej jakości usługi. Jest to szczególnie ważne dla firm takich, jak Interzero, działających na regulowanym rynku gospodarki odpadowej w kilku krajach Unii Europejskiej" - mówi Paweł Lesiak, wiceprezes Interzero.

Paweł Sosnowski był związany z resortem klimatu i środowiska od 2001 roku. Od początku swojej kariery zajmował się prawem odpadowym, ze szczególnym uwzględnieniem odpadów opakowaniowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów, pojazdów wycofanych z eksploatacji, a także odpadów powstałych z olejów smarowych i z opon. Współuczestniczył w pracach między innymi nad opracowaniem przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. oraz jej kolejnych nowelizacji. W Interzero będzie odpowiedzialny za analizę przepisów prawnych i doradztwo środowiskowe.

Interzero

Interzero działa w duchu rozwiązań gospodarki cyrkularnej. Zamyka obieg surowców, przeciwdziała marnotrawstwu w zakresie gospodarki odpadami, świadczy usługi recyklingu, doradztwa środowiskowego i edukacji ekologicznej. Wprowadza u klientów innowacyjne rozwiązania, które zwiększają efektywność wykorzystywania surowców i minimalizują niekorzystny wpływ na środowisko: od optymalizacji procesów odzysku i recyklingu, poprzez audyty i szkolenia, po maszyny kompostujące i zdalnie zarządzane kosze na odpady, ułatwiając wdrożenie zmian w kierunku nowoczesnej gospodarki o obiegu zamkniętym.

Działania Interzero w zakresie odzysku recyklingu w 2021 r. pozwoliły zaoszczędzić ponad 12,5 mln ton surowców i 1 milion ton gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją pierwotną (wg Fraunhofer UMSICHT).

Więcej informacji: www.interzero.pl

Źródło informacji: Interzero

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »