Polska wybiera innowacyjność już na akademickim poziomie poprzez program Santander Universidades

Można przestawiać naszą gospodarkę na nowoczesne tory poprzez wzmacnianie innowacyjności w już istniejących przedsiębiorstwach - tak dzieje się w wielu sektorach. Uzupełnieniem tego wielkiego, narodowego manewru jest otwarcie się na innowację już na poziomie akademickim, w fazie przedprzemysłowej.

Pozwoli to na wejście na rynek młodych ludzi zorientowanych na inteligentny, innowacyjny rozwój.

Jednym z fundamentów polityki społecznego zaangażowania prowadzonej przez Bank Zachodni WBK jest wspieranie szkolnictwa wyższego, badań naukowych oraz idei przedsiębiorczości. Założenia te realizowane są poprzez zainaugurowany w grudniu 2011 roku program Santander Universidades. Należy do niego 55 uczelni wyższych z największych polskich ośrodków akademickich.

Przynależność do programu jest dla naszych uczelni wyznacznikiem prestiżu i świadczy o chęci międzynarodowego rozwoju oraz wyróżnienia się w środowisku akademickim pod względem oferowanych możliwości edukacyjnych.

Reklama

Polskie uczelnie aktywnie korzystają z możliwości, które daje Santander Univeridades. Biorą udział w programach globalnych organizowanych przez najlepsze światowe uczelnie takie jak Harvard Law School, Uniwersytet Browna, Uniwersytet Kalifornijski, Uniwersytet w Pensylwanii, Uniwersytet Narodowy w Singapurze czy Uniwersytet w Kolonii, realizują programy stypendialne, a także indywidualne programy badawcze z zakresu przedsiębiorczości, rozwoju badań naukowych, szczególnie w zakresie nowych technologii, mobilności studentów oraz pracowników, promocji kultury oraz języka hiszpańskiego, a także rozwoju networkingu i wymiany wiedzy na ogólnoświatowym poziomie.

Programy Globalne

Programy Globalne realizowane w ramach programu Santander Universidades dają szansę bezpośredniej współpracy polskich szkół wyższych z najbardziej prestiżowymi uczelniami świata. Ich głównym celem jest stworzenie możliwości wymiany myśli, wiedzy i doświadczeń na międzynarodowym poziomie.

Polskie uczelnie korzystają z corocznych Programów Globalnych organizowanych przez najlepsze światowe uniwersytety oraz nawiązują relacje z ponad 1100 uczelni należących do programu na całym świecie m.in. University of Pennsylvania, University of California Los Angeles, Uniwersytet Narodowy w Singapurze, Uniwersytet w Kolonii, Babson College. Programy Globalne dedykowane są studentom, doktorantom, absolwentom, pracownikom naukowym i administracyjnym uczelni wyższych.

Jak przystąpić do Programu Globalnego?

* z listy proponowanych programów, opublikowanych na stronach www uczelni macierzystej, kandydat powinien wybrać jeden, najbardziej odpowiadający jego wykształceniu/zainteresowaniom

* następnie powinien zgłosić chęć udziału w wybranym programie koordynatorowi programu wyznaczonemu przez uczelnię

* uczelnia rozpatruje kandydatury i informuje kandydatów o decyzji

* wskazany przez uczelnię kandydat osobiście rejestruje się online na stronie danego programu

* uczelnia organizująca program rozpatruje zgłoszone aplikacje i udziela informacji zwrotnej kandydatom.

Projekty indywidualne

Uczelnie wyższe w ramach programu Santander Universidades mogą ubiegać się o dofinansowanie na realizację projektów indywidualnych, które mają na celu m. in.:

* realizacje konkretnych, wybranych przez uczelnie projektów naukowo-badawczych

* wspieranie innowacyjności i unowocześniania szkolnictwa wyższego

* rozwój nowych technologii

* wspieranie przedsiębiorczości

* wspieranie mobilności studentów oraz pracowników

Jak otrzymać dofinansowanie w ramach projektów indywidualnych?

* każda uczelnia, która na podstawie umowy ramowej jest członkiem programu SU, może ubiegać się o dofinansowanie do realizacji projektów indywidualnych

* uczelnia identyfikuje swoje potrzeby, przygotowuje plan i harmonogram prac oraz kosztorys

* planowane działania analizowane są w ścisłej współpracy Uczelni z przedstawicielami programu Santander Universidades w Polsce

* po przeanalizowaniu potrzeb, planów i budżetów przedstawiciele programu Santander Universidades podejmują wspólnie z Uczelnią decyzję o wysokości przyznanego dofinansowania

* współpraca w ramach programów indywidualnych określona zostaje szczegółowo w umowie współpracy.

Wniosek o dofinansowanie projektu indywidualnego powinien zawierać:

* cel projektu

* opis projektu

* grupę docelową oraz beneficjentów

* mierniki sukcesu projektu

* harmonogram działań

* kosztorys

Santander Universidades nie finansuje tzw. kosztów pośrednich oraz kosztów wynagrodzeń osób prowadzących projekt.

Wszystkie szkoły wyższe, które zrealizowały projekty w ramach programu Santander Universidades, zobowiązane są do złożenia sprawozdania merytorycznego oraz rozliczenia się w ciągu trzech miesięcy od zakończenia obowiązywania umowy.

KM

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Polskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »