Reklama

Kiedy Polska wejdzie do strefy euro?

Węgrzy mają trzy procedury karne!

Premier Węgier Viktor Orban podkreślił w parlamencie , że Węgrzy "wiążą swoją przyszłość z Unią Europejską ale powinni przejawić zdecydowanie i energię podczas kryzysu Wspólnoty". Według szefa węgierskiego rządu dziś w Unii Europejskiej toczy się ostra walka o forsowanie własnych interesów.

Jego zdaniem wygrają ci, którzy okażą więcej zdecydowania, zdeterminowania, elastyczności i energii.Viktor Orban zaznaczył, że Budapeszt akceptuje wszystkie ustalenia międzyrządowej umowy oznaczającej głębszą integrację z państwami eurolandu.

Reklama

Zapewniając, że pakt fiskalny nie ogranicza węgierskiej suwerenności i konkurencyjności węgierskiej gospodarki Orban zaapelował do deputowanych o jego zatwierdzenie. Premier nie ustosunkował się bezpośrednio do zarzutów Komisji Europejskiej, która wszczęła trzy procedury karne przeciw węgierskiemu rządowi za łamanie demokratycznych standartów Wspólnoty. Podkreślił jednak, że zadaniem deputowanych jest obrona interesów swojego kraju, również wówczas, kiedy nie podoba się to innym krajom Unii.

Zapewnił jednak, że Węgry będą usiłowały dążyć do kompromisu i porozumieć się z Komisją Europejską w sprawie jej zastrzeżeń odnośnie niezależności Banku Centralnego, ochrony danych i ustaw dotyczących sądownictwa.

Więcej: Szef węgierskiego rządu uznał, że w negocjacjach z Komsją jego gabinet ma szanse osiągnięcia "dobrego porozumienia" : - Nie możemy przestraszyć się i negocjować na kolanach jak węgierska opozycja, która przynosi hańbę naszemu krajowi - stwierdził Orban. Premier zapewnił, że Węgry popierają dalsze rozszerzanie Unii i odnowę instytucji europejskich ale "na zasadach równości i partnerstwa wszystkich krajów Wspólnoty".

Dowiedz się więcej na temat: Premier Węgier Viktor Orban | Ale | premier Węgier | Węgrzy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »