Reklama

Bank Pekao znów doceniony za swoje dobre praktyki w biznesie

Forum Odpowiedzialnego Biznesu kolejny rok z rzędu doceniło działania Banku Pekao S.A. w zakresie zrównoważonego rozwoju. Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki” wymienia szereg osiągnięć tej spółki w kwestiach możliwości rozwoju, równouprawnienia, dbania o zdrowie pracowników, wspierania lokalnych inicjatyw, promocji sztuki, jak i edukacji dzieci i młodzieży.

Prezentacja partnera

 

W 20. edycji raportu zaprezentowano 1677 działań podjętych przez 283 firmy. Tym samym ustanowiono rekord liczby podmiotów, które znalazły się w tej publikacji. 

W tym roku raport FOB objął działania innowacyjne i strategiczne, a każda z firm mogła zgłosić dziesięć swoich dobrych praktyk.

Bank Pekao S.A. zgłosił więc dziesięć swoich inicjatyw - aż sześć z nich w obszarze praktyk z zakresu pracy, dwie związane z rozwojem społeczności lokalnych i po jednej z zagadnień dotyczących ładu organizacyjnego i praw człowieka. Wszystkie zostały docenione raporcie Forum Odpowiedzialnego Rozwoju.

Reklama

 

Za co FOB wyróżniło Bank Pekao S.A. w swoim najnowszym raporcie?


Tegoroczny raport wysoko ocenił strategię "Bank wspierający zrównoważony rozwój", którą Bank Pekao S.A. ogłosił w czerwcu 2021 roku.


Bank Pekao stawia sobie również od dawna cel, którym jest wspieranie i inspirowanie kobiet do podnoszenia kompetencji osobistych i zawodowych. W ramach programu "Bez cukru" spółka zrealizowała blisko 50 webinarów, szkoleń i sesji Action Learning. To już kolejny rok z rzędu, w którym raport FOB docenił działania banku w zakresie tego potrzebnego programu. 

Wsparcie rozwoju kompetencji w spółce nie jest zarezerwowane oczywiście wyłącznie dla kobiet w niej zatrudnionych. Równolegle do programu "Bez cukru" Bank Pekao realizuje projekt "Talents Up", w ramach którego od 2021 roku 50 wybranych pracowników miało możliwość zdobycia doświadczenia pracy projektowej, z wykorzystaniem narzędzi do pracy zdalnej, realizacji wyzwania biznesowego, a także poznania innych perspektyw. Równocześnie mogli liczyć na wsparcie mentorów i liderów - zarówno w ramach organizacji, jak i spoza niej. 


By umożliwić pełne wykorzystanie innowacyjności i pomysłowości Pekao z pomocą swojego Biura Laboratorium Informacji stworzyło specjalną platformę, dzięki której każdy zatrudniony może zgłaszać swoje pomysły rozwiązania wyzwań tam publikowanych, komentować i popierać idee zgłoszone przez innych.

Raport "Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki" wysoko ocenił również działania Banku Pekao S.A. na polu integracji pracowniczej, takie jak "MiLOVE biegi z Żubrem", łączące w sobie promocję zdrowego trybu życia z działalnością charytatywną.

Podobnie realizowany i wyróżniany kolejny rok z rzędu program "Bierz zdrowie za rogi!", który promuje dobre nawyki wśród pracowników w obszarach aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania, redukcji stresu i profilaktyki, znalazł uznanie w tegorocznym raporcie.   

Doceniono również starania pracowników banku w ramach wolontariatu - między innymi przez uczestnictwo w programie "SeniorON", który ma na celu poprawę jakości życia osób starszych, jak i w ramach inicjatywy "Jesteśmy blisko", niosącej pomoc wielu lokalnym inicjatywom pomocowym.

We współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce Pekao realizowało serię edukacyjnych warsztatów dla młodych, takie jak "Wejście na rynek pracy", "Motywacja i twoje mocne strony", "Twoje pieniądze twoja sprawa". Pracownicy Banku przygotowali też niespodzianki z okazji Dnia Dziecka i Akcji Mikołaj dla podopiecznych placówek opiekuńczych w Biłgoraju i Kraśniku.

W 2021 roku rozpoczęła swoją wirtualną działalność Galeria Sztuki Banku Pekao, w której znalazły się najciekawsze, różnorodne eksponaty z kolekcji banku. Przy tej okazji instytucja przekazała Muzeum na Zamku Królewskim i Muzeum Narodowemu dwa wartościowe eksponaty z własnych zbiorów.

Rokrocznie Bank Pekao S.A. jest wysoko oceniany za swoje inicjatywy w obszarze odpowiedzialnego biznesu, co znajduje odbicie w kolejnych raportach publikowanych przez FOB. Kolejne lata z pewnością przyniosą kolejne sukcesy na tym polu.

Prezentacja partnera

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »