Reklama

Otwarta bankowość: dzięki niej szybciej przejdziesz przez proces kredytowy

Dzięki otwartej bankowości proces kredytowy w Banku Pekao jest obecnie szybszy i prostszy. Dotyczy to zarówno samego udzielania pożyczki gotówkowej, jak i limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej. Dla klientów oznacza to krótszy czas oczekiwania na decyzję kredytową i mniej formalności.

Prezentacja partnera

Otwarta bankowość w Banku Pekao to przede wszystkim uproszczony proces kredytowy i mniej formalności do dopełnienia. - Dzięki otwartej bankowości klienci zyskali możliwość zarządzania kontami z różnych banków w jednym serwisie, a dodatkowo mogą liczyć na uproszczenie procesu kredytowego. Ta usługa otwiera nowe możliwości szczególnie dla klientów, którzy dopiero rozpoczynają współpracę z Bankiem Pekao lub współpracują z kilkoma bankami. Teraz możemy uprościć proces i skrócić do minimum czas udzielenia pożyczki - wyjaśnia Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Reklama

Otwarta bankowość ułatwieniem w procesie kredytowym

Otwarta bankowość w Banku Pekao to wyjście naprzeciw potrzebom osób starających się o kredyt. Aby przyspieszyć i uprościć cały proces wystarczy wyrazić zgodę na pobranie historii rachunku z innego banku za pomocą bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay. Następnie bank pobierze ją online bezpośrednio do swojego działania kredytowego.

W ten sposób wnioskujący o kredyt w Banku Pekao klient nie musi dostarczać historii rachunku w formie papierowej. Oznacza to, że sam proces kredytowy zostaje mocno uproszczony, a to z kolei skutkuje szybszym otrzymaniem decyzji i wypłatą pożyczki. Dotyczy to osób, które dochody otrzymują na rachunek w innym banku.

Co więcej, jeśli zaakceptujemy dokumenty i umowę kredytową w wersji on-line w Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay - proces przyznania pożyczki nie pochłonie ani jednej kartki papieru. W ten sposób, niejako dodatkowo, wspieramy ochronę środowiska.

Otwarta bankowość, czyli jednolity i bezpieczny rynek usług płatniczych

Lista banków, z których można online pobrać historię rachunku do oceny zdolności kredytowej sukcesywnie się zwiększa. W ramach otwartej bankowości klienci Pekao posiadający rachunki w innych bankach mogą dodać je w serwisie internetowym Pekao24 oraz aplikacji PeoPay, a następie sprawdzić saldo, historię transakcji czy zlecić przelew. Bank Pekao to pierwszy bank w Polsce, który w ramach otwartej bankowości umożliwił realizację przelewów zagranicznych w innych bankach.

Otwarta bankowość została wprowadzona unijną dyrektywą PSD2. Jej celem jest stworzenie jednolitego i bezpiecznego rynku usług płatniczych. Warto dodać, że uruchomienie usługi zawsze wymaga zgody klienta i jest bezpłatne.

Prezentacja partnera

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »