Wyższe stopy procentowe to niekoniecznie wyższe raty kredytów

Jak uniknąć wyższych rat kredytowych w czasie, gdy stopy procentowe idą w górę? Wbrew pozorom to wcale nie musi być takie trudne. Bank Pekao S.A. ma dla swoich klientów propozycję na niższe raty i niższe koszty spłacanych pożyczek. Jeśli więc szukasz oszczędności powinieneś sprawdzić ofertę pożyczki konsolidacyjnej z prowizją 0% i jak łatwo przenieść pożyczkę do Pekao aby płacić niższe raty.

Ostatnie decyzje Rady Polityki Pieniężnej w sprawie podwyższenia stóp procentowych nie budzą optymizmu wśród osób, które spłacają kredyty. Tym bardziej, że jak wskazują analitycy,  w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych podwyżek. To oznacza tylko jedno: w kolejnych miesiącach kredytobiorcy muszą liczyć się z tym, że będą musieli więcej pieniędzy przeznaczyć na spłatę rat.  Stanie się tak ponieważ większość kredytów bazuje na zmiennym oprocentowaniu, które teraz może sięgnąć w skali roku nawet 9,5% (niedawno jeszcze maksymalne oprocentowanie wynosiło 7,2%). To przełoży się na  wysokość kosztów kredytu i spłacanych rat.

Jak uniknąć wzrostu rat kredytu w najbliższych miesiącach?

Warto skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej Banku Pekao. Jej oprocentowanie wynosi tylko 7,2% w skali roku i na pewno nie zmieni się przynajmniej do końca roku. Co więcej klient nie zapłaci prowizji zarówno od kredytów przenoszonych z innych banków powyżej 10 tys. zł, jak też od dodatkowych środków na dowolny cel w wysokości do 25% konsolidowanej kwoty. Korzystając z oferty Pekao można zatem spłacić dowolne zobowiązania kredytowe w innych instytucjach finansowych, jak również połączyć raty w jedną niższą bez ponoszenia kosztów prowizji.

- Każdy może sprawdzić, ile zaoszczędzi - warto, bo to nic nie kosztuje. Klienci mogą spłacić kredyty posiadane w innych bankach podczas wizyty w dowolnej placówce Pekao, a w przypadku klientów banku także dzwoniąc na naszą infolinię, logując się do serwisu internetowego Pekao24 albo też za pośrednictwem  aplikacji mobilnej PeoPay. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji, a następnie wskazać kredyty, które mają być przeniesione do Pekao i wpisać kwotę jaką chce się dodatkowo otrzymać - wyjaśnia Piotr Gołąb, dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao.

Specjalna oferta pożyczki konsolidacyjnej dostępna jest do końca roku dla nowych i obecnych klientów banku we wszystkich oddziałach. Osoby, które mają konto w Banku Pekao i korzystają z bankowości elektronicznej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay mogą złożyć wniosek w pełni zdalnie lub na infolinii.

Konto Przekorzystne - to wiele zalet w jednym

Pekao oferuje ponadto otwarcie Konta Przekorzystnego za 0 zł. W ramach tej usługi klient nie zapłaci za prowadzenie konta, za obsługę karty debetowej Mastercard oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. To jednak nie koniec benefitów. Każdy posiadacz karty Mastercard debetowej lub kredytowej może wziąć udział w loterii, w której nagrodą główną jest elektryczne Audi Q4 e-tron. Klient, który nie ma jeszcze konta w Banku Pekao, może je otworzyć online na selfie w aplikacji PeoPay i skorzystać dodatkowo z obowiązujących promocji.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 7,44% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 32 832 zł, pożyczka zaciągnięta na 63 miesiące, oprocentowanie zmienne 7,20% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 6692,48 zł (w tym odsetki 6692,48 zł), całkowita kwota do zapłaty 39 524,48 zł, płatna w 62 ratach miesięcznych po 627,37 zł, 63. rata wyrównująca 627,54 zł. Kwota udostępniana pożyczkobiorcy 32 832 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 24.08.2021 r.

 

 

 

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »