Reklama

Zamach na pieniądze w OFE

TK rozstrzygnie zgodność reformy OFE z konstytucją

Zgodności reformy emerytalnej z konstytucją rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny - zapowiedział minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w polskim radiu.

Minister pracy zapowiedział, że najpóźniej na początku przyszłego tygodnia zakończą się konsultacje w sprawie reformy OFE. Mówiąc o ewentualnej niezgodności planowanych zmian z konstytucją Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył, że taki argument pojawia się przy propozycjach wszelkich radykalnych zmian. Gość radiowej Jedynki podkreślił, że o zgodności reformy z konstytucją rozstrzygnie Trybunał Konstytucyjny.

Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz przyznał, że przy wprowadzaniu reformy można uwzględnić propozycje, zgłaszane podczas debaty. Zastrzegł jednak, że nie ma kontrowersji co do zasadniczego kierunku zmian. Różnice zdań dotyczą rozwiązań szczegółowych i, jak powiedział minister, jest szansa na porozumienie.

Mówiąc o programie EMPATIA, mającym poprawić działanie systemu pomocy społecznej, Kosiniak-Kamysz podkreślił, że pomoc powinna docierać do tych, którzy rzeczywiście jej potrzebują. Dodał, że jest za koordynacją działań ośrodków pomocy społecznej z urzędami pracy. Minister powiedział, że dane o bezrobociu w październiku mogą pozytywnie zaskoczyć.

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »