Węgiel z PGG dla rolników. "Program cieszy się dużym zainteresowaniem"

Polska Grupa Górnicza (PGG) otrzymała dotychczas kilkaset wniosków od rolników zainteresowanych ofertą zakupu miałów energetycznych do celów związanych z produkcją rolną. Rolnicy mogą aplikować o zakup co najmniej 25 ton miału energetycznego. Złożone dotąd wnioski nie wyczerpały jeszcze 300-tysięcznej puli przeznaczonej na ten rok.

Uruchomienie przez Polską Grupę Górniczą (PGG) specjalnej ścieżki sprzedaży miałów energetycznych dla rolników ogłosił w minioną środę na swojej stronie internetowej resort rolnictwa. 

"Program cieszy się dużym zainteresowaniem"

- Program ruszył i cieszy się dużym zainteresowaniem. Do dziś wpłynęło już kilkaset wniosków o węgiel. Wnioski są na bieżąco weryfikowane i będą rozpatrywane według kolejności zgłoszeń - poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

Podkreślił, że aby wniosek mógł być rozpatrzony, powinien być prawidłowo wypełniony i zawierać wszystkie niezbędne załączniki. Regulamin i szczegółowe wytyczne znajdują się na stronie internetowej spółki, w strefie przeznaczonej dla klientów.

Reklama

Rolnicy mogą kupić węgiel przeznaczoną dla nich ścieżką, poza sklepem internetowym. Jak zapowiadał w minionym tygodniu prezes PGG Tomasz Rogala, do końca tego roku producenci rolni będą mogli nabyć w tej formule 300 tys. ton miałów energetycznych. Taką samą ilość zarezerwowano na przyszły rok.

Rolnicy mogą aplikować o zakup co najmniej 25 ton miału energetycznego. Jak dowiedziała się PAP, złożone dotąd wnioski nie wyczerpały jeszcze 300-tysięcznej puli przeznaczonej na ten rok, choć wnioskowane zamówienia sięgnęły mniej więcej dwóch trzecich tego wolumenu.

BIZNES INTERIA na Facebooku i jesteś na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami

Wnioski będą weryfikowane według kolejności wpływu

Regulamin sprzedaży oraz formularz, za pomocą którego producenci rolni zużywający miały energetyczne dla celów związanych z produkcją rolną mogą zgłaszać wolę zakupu tego paliwa w PGG, znajduje się na stronie internetowej spółki. Wnioski mają być przyjmowane do końca października (z możliwością wydłużenia lub skrócenia tego terminu, kiedy np. limit węgla zostanie wyczerpany) i będą weryfikowane według kolejności wpływu.

O tym, że PGG przygotuje ścieżkę sprzedaży 600 tys. ton węgla dla rolników, informował pod koniec września br. na Twitterze wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wcześniej, podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk powiedział PAP, że rząd przygotowuje rozwiązania pozwalające na szybsze kupno i dostarczanie węgla dla rolników produkujących m.in. w szklarniach.

Obecnie Polska Grupa Górnicza oferuje też miały energetyczne w swoim sklepie internetowym. Podczas dotychczasowych sesji sprzedażowych, organizowanych w poniedziałki, środy i piątki, podaż tego paliwa przekraczała popyt. Natomiast podczas sesji we wtorki i czwartki w e-sklepie oferowany jest najbardziej poszukiwany na rynku węgiel opałowy - ok. 50 tys. ton tygodniowo. Podczas każdej takiej sesji opał usiłuje kupić ok. 140 tys. chętnych.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: węgiel | miał węglowy | polskie rolnictwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »