Reklama

Białoruś stawia na kryptowaluty?

Uczelnia na Białorusi będzie szkolić specjalistów od kryptowalut. Tego zadania podjął się Uniwersytet Państwowy w Homlu - drugim co do wielkości mieście w tym kraju.

Na uniwersytecie utworzono nową specjalność - "informatykę ekonomiczną". Studenci przez 4 lata będą się uczyć między innymi operacji kryptowalutami i technologii blockchain. Ta może być wykorzystywana do obsługi różnych transakcji za pomocą internetu.

Uniwersytet zamierza dużą uwagę poświęcić zajęciom praktycznym. Studenci już od pierwszego roku będą się szkolić w firmach komputerowych. Nowe kadry mają zasilić Białoruski Park Wysokich Technologii, który pod Mińskiem działa od 13 lat.

180 firm rezydentów zatrudnia ponad 30 tysięcy ludzi. W 2016 roku eksport usług z białoruskiej "krzemowej doliny" wyniósł 820 milionów dolarów.

Reklama

W grudniu ubiegłego roku prezydent Aleksander Łukaszenka wydał dekret legalizujący kryptowaluty i technologie blockchain. Stworzył też zachęty finansowe do inwestowania na Białorusi w branżę wysokich technologii.

Zgodnie z prezydenckim dekretem wszystkie transakcje kryptowalutami przeprowadzane na terenie Białorusi nie zostaną objęte podatkiem przez kolejne pięć lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »