Dane z USA w centrum zainteresowania

Na rynkach finansowych pojawiła się kolejna fala awersji do ryzyka, co zwiększa wrażliwość złotego na nastroje inwestorów zagranicznych. Krajowe dane raczej nie będą miały wpływu na przebieg sesji. Na długu możliwa niewielka korekta.

"Spoglądając na notowania umacniającego się franka do euro można dojść do wniosku, że na rynkach finansowych pojawiła się kolejna fala awersji do ryzyka. Azjatyckie giełdy odnotowały spadki, a jednym z pojawiających się tematów jest kwestia ograniczeń akcji kredytowej w Chinach, która mogłaby wpłynąć na perspektywy światowej gospodarki. Biorąc pod uwagę umocnienie walut Europy Środkowej oraz wzrosty na giełdach w ostatnich tygodniach, naszym zdaniem rośnie ryzyko przynajmniej krótkookresowej korekty" - uważają analitycy City Handlowego.

Nastroje globalnych inwestorów będą mieć kluczowe znaczenie dla kwotowań złotego.

Reklama

"Rano kurs EUR/PLN wzrósł do 3,944, a podobne osłabienie odnotowano w przypadku HUF oraz RON. Tradycyjnie już, nie spodziewamy się, żeby dzisiejsza publikacja danych o płacach w Polsce miała wpływ na rynek FX. Inwestorzy za to z większą uwagą spoglądać będą na dane z amerykańskiego rynku pracy" - napisali analitycy City Handlowego w porannym komentarzu.

Podobnego zdania są analitycy BZ WBK oraz Banku BPH.

"Spodziewamy się, że na dzisiejszej sesji obserwować będziemy spore wahania, a o ostatecznym wyniku przesądzić mogą dane z USA" - napisano w porannym raporcie BZ WBK.

"Kurs EUR-PLN uzależniony będzie natomiast od publikacji danych w USA (ilość nowych podań o zasiłek i indeks koniunktury Philadelpia Fed). Jeśli odczyty nie będą znacząco odbiegały od oczekiwań analityków złoty pozostanie w okolicach 3.94- 3.95/EUR, jeśli zaś rozczarują - złoty może osłabić się do powyżej 3.95/EUR" - spodziewają się analitycy Banku BPH.

Kurs złotego na czwartkowym otwarciu wyniósł 3,9451/EUR.

Możliwa jest niewielka korekta poziomu rentowności.

"Niezaspokojony duży popyt na wczorajszej aukcji 10-latek, przekraczający trzykrotnie ofertę MF, nie spowodował znaczącego umocnienia rynku wtórnego. Jest, zatem, prawdopodobne, że podczas dzisiejszej sesji może nastąpić korekta ostatnich spadków rentowności na polskiej krzywej. Nie sądzimy jednak, aby ruch korekcyjny był znaczący" - napisano w raporcie Banku BPH.

"[...] realizacja zysków nie jest wykluczona, choć wielkość niezaspokojonego popytu może ograniczać skalę korekty. Ryzykiem wciąż pozostaje scenariusz wyższych rentowności na krzywej niemieckiej i zacieśnianie się spreadów na krzywych «peryferyjnych»" - uważają analitycy Banku Pekao SA.

W czwartek inwestorzy poznają sierpniowe dane o cenach produkcji w USA i wielkości sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. O godz. 14.00 GUS poda dane na temat przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sierpniu w Polsce.

          czwartek  środa    środa   			   
	  9.35      16.20    09.45
   
EUR/PLN	  3,9320   3,9420   3,9300			   
USD/PLN	  3,0170   3,0310   3,0240			   
EUR/USD	  1,3031   1,3007   1,2995		   
				   
OK1012	  4,63     4,62     4,64	       		   
PS0415	  5,10     5,11     5,08	 	          	   
DS1020	  5,46     5,46     5,48	        		 
INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: deta | fala | Dana | danie | analitycy | USA | korekta | nastroje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »