Reklama

Niewykluczone dalsze osłabianie się złotego

Złoty może się dalej osłabiać przy spadku kursu EUR/USD poniżej 1,37 i braku działań BGK - uważają dilerzy. Ich zdaniem na początku przyszłego tygodnia może nastąpić powrót do spadków rentowności obligacji po piątkowej korekcie.

- Dzisiejszy dzień był pod znakiem BGK. Zdaje się, że wszedł na rynek dwukrotnie. Jeszcze nie mamy pełnych danych, ale możliwe, że teraz robi to po raz trzeci (ok. 16.10 - PAP). Kurs EUR/PLN zszedł poniżej 4,29. Już po przekroczeniu 4,30 czekaliśmy na interwencję, ale nastąpiła trochę później - powiedział Tomasz Zwierzyński, diler walutowy DZ Banku.

- W związku z wprowadzeniem parytetu na franku szwajcarskim na kursie CHF/PLN jest spokojnie i tak prawdopodobnie będzie w najbliższym czasie. Kursy EUR/PLN i USD/PLN będą zależeć od ruchów na EUR/USD. Ze względu na jego mocne spadki możliwa jest niedługo krótka korekta jego kursu, ale generalnie powinien dalej spadać. Jeżeli przełamie poziom 1,37, złoty będzie się osłabiać, ale pod warunkiem, że nie będzie interwencji. BGK ma duży zapas środków, ale raczej będzie je trzymać, żeby zbić kurs na koniec roku w celu obniżenia długu, czego wiele osób się spodziewa. Poza tym rynek walutowy będzie obserwować sytuację na świecie, w tym kwestię pomocy dla Grecji - dodał.

Reklama

We wtorek szwajcarski bank centralny podał w oświadczeniu, że jest gotowy na zakupy obcych walut w nieograniczonej ilości, aby utrzymać kurs EUR/CHF powyżej 1,2.

Dilerzy uważają, że na początku przyszłego tygodnia może nastąpić powrót do spadków rentowności po dzisiejszej korekcie, która może być jednak przedłużona, jeżeli złoty dalej będzie się osłabiać.

- Dzisiaj nastąpiła bardzo mocna korekta, która była spowodowana osłabieniem złotego. Inwestorzy przestraszyli się dalszego osłabienia, jednak złoty odrobił w pewnym stopniu straty. Spodziewamy się, że korekta zbliża się ku końcowi. Uważamy, że obligacje na długim końcu krzywej są w trendzie wzrostowym i dalsze spłaszczanie krzywej. Jeżeli jednak złoty dalej będzie się osłabiał, to możliwe jest przedłużenie korekty - powiedział Krzysztof Szczerbiński, diler SPW Banku Millennium.

     piątek piątek czwartek
     16.25  8.50   16.15
                 
EUR/PLN 4,2869 4,2780  4,2505
USD/PLN 3,1220 3,0670  3,0368
EUR/USD 1,3729 1,3899  1,3993
                
OK0713   4,46  4,40   4,41
PS0416   4,99  4,90   4,87
DS1021   5,68  5,56   5,54

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »