Reklama

Osłabienie złotego jest korzystne

Członek RPP Jan Winiecki uważa, że ostatnie osłabienie PLN jest korzystne, ale zbyt duże wahania kursu mogą być przeszkodą w prowadzeniu polityki monetarnej. - Z punktu widzenia polityki monetarnej ważne, aby proces nie był zbyt szybki. Wahania obserwowane w ostatnich dniach, i które pewnie będziemy jeszcze obserwować, nie przeszkadzają w prowadzeniu polityki pieniężnej. W tej chwili osłabienie PLN jest nawet korzystne - powiedział dziennikarzom. P.o. prezesa NBP Piotr Wiesiołek powiedział, że zmiany kursu są naturalne przy płynnym kursie. - NBP obserwuje, i w momencie kiedy uzna, że sytuacja jest taka, kiedy należy wkroczyć - to wkroczy. Póki, co ostatnie jest kwestią płynnego kursu - powiedział Wiesiołek.

Reklama

- Z punktu widzenia polityki monetarnej ważne, aby proces nie był zbyt szybki. Wahania obserwowane w ostatnich dniach, i które pewnie będziemy jeszcze obserwować, nie przeszkadzają w prowadzeniu polityki pieniężnej. W tej chwili osłabienie PLN jest nawet korzystne - powiedział dziennikarzom.

Reklama

P.o. prezesa NBP Piotr Wiesiołek powiedział, że zmiany kursu są naturalne przy płynnym kursie.

- NBP obserwuje, i w momencie kiedy uzna, że sytuacja jest taka, kiedy należy wkroczyć - to wkroczy. Póki, co ostatnie jest kwestią płynnego kursu - powiedział Wiesiołek.

Dowiedz się więcej na temat: osłabienie złotego | osłabienie | Wiesiołek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »