Reklama

Rynki czekają na decyzje RPP i EBC

Do czasu posiedzenia RPP w przyszłym tygodniu złoty powinien zachować przedział 4,1250-4,1550 za euro. Na rynku długu wciąż dominuje presja na spadki rentowności - komentują dilerzy. Zarówno rynek długu, jak i rynek złotego koncentrują swoją uwagę zarówno na RPP, jak i EBC.

- Przynajmniej do czasu decyzji Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych spodziewamy się zachowania przez złotego przedziału 4,1250-4,1550 za euro - powiedział Sławomir Bychowski, diler walutowy ING Banku Śląskiego.

- W czwartek odbędzie się posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego w sprawie stóp w strefie euro. Jeżeli rynek zostanie zaskoczony, będziemy obserwowali, w którym kierunku podąży złoty - dodał.

W czwartek 2 maja Europejski Bank Centralny poda decyzję w sprawie stóp procentowych w strefie euro.

Diler powiedział, że w poniedziałek w całym regionie obserwowano delikatne umocnienie się walut narodowych.

Reklama

- Lekkie wzrosty widać było także na rynku węgierskim forinta. W Polsce obserwowaliśmy lekkie umocnienie się złotego, co spowodowane było także zamykaniem pozycji przez inwestorów przed długim weekendem - dodał.

NA FI MAŁO CHĘTNYCH DO SPRZEDAWANIA

- Pomimo wciąż rekordowo niskich rentowności cały czas obserwujemy presję na kolejne spadki na rynku długu. Rynek jest jednostronny i nie ma chętnych na sprzedawanie papierów - powiedział PAP Maciej Popiel, diler SPW PKO BP.

- Dużo zakupiono w zeszłym tygodniu po aukcji i wciąż na rynku przeważa strona kupująca. Spodziewamy się raczej małych obrotów na rynku długu w tym tygodniu i realizacji pojedynczych transakcji - dodał.

Diler powiedział także, że rynek oczekuje teraz obniżek stóp procentowych zarówno przez Europejski Bank Centralny, jak i Radę Polityki Pieniężnej.

- W sytuacji słabego wzrostu i małej presji płacowej spodziewamy się tendencji banków centralnych do obniżek stóp procentowych - dodał.

     poniedz. poniedz. piątek
      16.00   9.20  16.00
EUR/PLN  4,1409  4,1514 4,1576
USD/PLN  3,1642  3,1743 3,1953
EUR/USD  1,3087  1,3078 1,3011
OK0715    2,59   2,65  2,64
PS0418    2,79   2,80  2,80
DS1023    3,31   3,34  3,36
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »