Rynki stabilne w oczekiwaniu na banki centralne i dane makro z USA

Rynki na początku tego tygodnia powinny pozostawać stabilne w oczekiwaniu na wyniki posiedzenia, RPP, EBC oraz piątkowe dane z rynku pracy w USA.

- Dzisiejsza sesja to początek dwudniowego posiedzenia RPP, które jednak ze względu na jasno określone perspektywy polityki pieniężnej pozostanie bez wpływu na notowania polskich aktywów. Kalendarium danych makro jest wyjątkowo ubogie, w związku z czym oczekujemy stabilizacji notowań złotego w ramach przedziału 4,19-4,2150. Uspokojeniu notowań sprzyjać powinno oczekiwanie na wydarzenia w nadchodzących dniach - napisali analitycy Banku Millennium.

- Posiedzenie ECB będzie istotne ze względu na nasilone ostatnio oczekiwania, co do dalszego łagodzenia polityki pieniężnej w strefie euro. Możliwość powiększenia dysparytetu stóp procentowych, pomiędzy Polską, a Eurolandem stanowiłaby istotny czynnik przemawiający za aprecjacją złotego. Z kolei dobre wyniki amerykańskiej gospodarki, w szczególności wysoki odczyt zmiany zatrudnienia poza sektorem rolniczym, zwiększając niepewność przed posiedzeniem Fed w grudniu negatywnie odbiłby się na wycenie złotego - dodają.

Reklama

***

Również rynek długu powinien pozostawać stabilny.

- Dzisiejsza sesja nie przyniesie raczej większych zmian cen polskich obligacji. Ani w kraju, ani za granicą nie będą dziś publikowane ważne dane makroekonomiczne, które mogłyby być impulsem do takich zmian. Inwestorzy czekać będą natomiast na komunikat MF w sprawie rodzaju obligacji, jakie zostaną zaoferowane na czwartkowym przetargu zamiany, a w dalszej kolejności - na jutrzejszy komunikat po posiedzeniu RPP w sprawie stóp procentowych, czwartkową aukcję oraz wydarzenia w strefie euro (decyzja EBC w sprawie stóp procentowych) i w USA (piątkowe dane z rynku pracy ważne w kontekście zbliżającego się posiedzenia Fedu). Obroty na rynku SPW prawdopodobnie będą dziś nadal ograniczone - spodziewają się analitycy Banku Pocztowego.

wtorek poniedz. poniedz.

9.05 16.00 9.40

EUR/PLN 4,1993 4,1982 4,2014

USD/PLN 3,0981 3,0985 3,0915

EUR/USD 1,3555 1,3548 1,3591

OK0116 3,03 3,03 3,02

PS0718 3,78 3,75 3,76

DS1023 4,55 4,54 4,54

PAP
Dowiedz się więcej na temat: rynki | banki centralne | waluty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »