TNS Polska: Rośnie niechęć Polaków do wprowadzenia euro

Odsetek Polaków negatywnie oceniających zasadność wprowadzenia w Polsce eurowaluty wzrósł w ciągu ostatniego półrocza o 5 pkt. proc. i w czerwcu wynosi 55 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Za euro jest 12 proc. społeczeństwa, zaś 23 proc. przyjęłoby akcesję do EMU neutralnie.

W czerwcu, w porównaniu z poprzednim badaniem z grudnia 2015 r., zmniejszył się udział badanych neutralnie nastawionych (o 4 pkt. proc.) oraz osób korzystnie oceniających przyjęcie w Polsce waluty euro (o 2 pkt. proc.).

"Większość społeczeństwa (66 proc.) uważa, że wejście Polski do strefy euro wpłynie niekorzystnie na sytuację ich gospodarstw domowych. Przeciwnego zdania jest 12 proc. badanych, którzy spodziewają się pozytywnych zmian. Natomiast 9 proc. badanych uważa, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na sytuację jego gospodarstwa domowego" - napisano w badaniu.

Reklama

"Ponad połowa społeczeństwa (51 proc.) jest przekonana, że przystąpienie do strefy euro będzie miało niekorzystny wpływ na polską gospodarkę. Co piąty Polak (21 proc.) deklaruje, że jego zdaniem wpływ ten będzie korzystny, a 8 proc. respondentów sądzi, że przyjęcie waluty euro nie będzie miało wpływu na polską gospodarkę" - dodano.

Badanie przeprowadzono w dn. 3-8 czerwca na grupie 1027 osób.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Polacy | TNS Polska | niechęć | TNS | euro | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »