W przyszłym tygodniu PLN może się umocnić do 3,95/EUR

W przyszłym tygodniu polska waluta może się umocnić do 3,95 za euro, rynek długu czeka na aukcję i dane o inflacji we wrześniu - oceniają dilerzy. Dane z amerykańskiego rynku pracy nie miały wpływu na polskie rynki FX i FI.

W przyszłym tygodniu polska waluta może się umocnić do 3,95 za euro, rynek długu czeka na aukcję i dane o inflacji we wrześniu - oceniają dilerzy. Dane z amerykańskiego rynku pracy nie miały wpływu na polskie rynki FX i FI.

- Sądzę, że jesteśmy blisko górnego ograniczenia przedziału, który w tym tygodniu wynosił 3,9250-3,9850. Jeśli nic niespodziewanego na rynkach się nie wydarzy, to ten przedział powinien obowiązywać także w przyszłym tygodniu. Mam wrażenie, że - przy dobrym sentymencie - w przyszłym tygodniu możemy mieć odreagowanie, do 3,95 za euro - powiedział PAP Sylwester Brzeczkowski, diler walutowy RBS Bank Polska.

- Dane z amerykańskiego rynku pracy miały wpływ przede wszystkim na eurodolara, było tam dosyć nerwowo, mieliśmy mocny ruch w górę, a potem w dół. Na złotówce, biorąc pod uwagę ruchy na eurodolarze, sytuacja jest stabilna, przedział dnia może się zamknąć między 3,97 a 3,9850 za euro - dodał.

Reklama

W piątek amerykański Departament Pracy podał w komunikacie, że stopa bezrobocia w USA we wrześniu wyniosła 9,6 proc., wobec 9,6 proc. w sierpniu. We wrześniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych spadła o 95 tys., podczas gdy w sierpniu spadła o 57 tys. po korekcie. Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast we wrześniu o 64 tys., podczas gdy w sierpniu wzrosła o 93 tys. po korekcie.

- - - - -

Dane z amerykańskiego rynku pracy nie wpłynęły na rentowności polskich obligacji. Zdaniem dilerów, polityka Fed w dłuższym terminie będzie wsparciem dla złotego i polskiego długu. Rynek SPW czeka na przyszłotygodniową aukcję i na odczyt CPI za wrzesień.

- Przed danymi niewiele się działo i danych też niewiele. To może wydawać się dosyć zaskakujące, bo dane okazały się różne od konsensusu, ale rynek spodziewał się tak słabych danych. Spodziewa się także, że Fed dokona kolejnej tury poluzowania, i to już jest w cenach. Uważam, że takie działanie Fed, jak i japońskich władz monetarnych, jest pozytywne dla rynku złotego i polskiego długu, bo coś z tym kapitałem trzeba zrobić. Te pieniądze raczej nie zostają w USA, więc w perspektywie tego roku trzeba patrzeć raczej pozytywnie na polskie obligacje i złotego - powiedział PAP Błażej Wajszczuk, diler obligacji Fortis Banku.

- Środowa aukcja pięciolatek trochę ciąży nad rynkiem, wydaje mi się, ze raczej będzie zainteresowanie. Dane makro dadzą więcej światła na to, czy podwyżka będzie w październiku czy nie, wydaje mi się, że rynek wycofał się z agresywnego wyceniania podwyżki. Dane musiałyby być mocne, by wróciły oczekiwania na podwyżkę - dodał.

W środę, 13 października, GUS opublikuje dane o inflacji za wrzesień, a MF zorganizuje przetarg obligacji PS0416 o wartości 1,5-3,0 mld zł.

piątek piątek czwartek

15.50 9.30 16.15

EUR/PLN 3,9748 3,9820 3,9679

USD/PLN 2,8549 2,8580 2,8449

EUR/USD 1,3921 1,3935 1,3942

OK1012 4,60 4,61 4,60

PS0415 5,04 5,02 5,03

DS1020 5,45 5,45 5,45

Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: polska waluta | Fed | W.E. | Polskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »