Wobec braku ważnych danych dług stabilny, złoty pod wpływem nastrojów globalnych

Na wtorek nie zaplanowano publikacji żadnych ważnych danych makroekonomicznych wobec czego - zdaniem analityków - inwestorzy czekają głównie na środową decyzję i komunikat Rady Polityki Pieniężnej. Złoty pozostaje pod wpływem nastrojów globalnych, które w najbliższych dniach powinny pozostawać pozytywne.

Na wtorek nie zaplanowano publikacji żadnych ważnych danych makroekonomicznych wobec czego - zdaniem analityków - inwestorzy czekają głównie na środową decyzję i komunikat Rady Polityki Pieniężnej. Złoty pozostaje pod wpływem nastrojów globalnych, które w najbliższych dniach powinny pozostawać pozytywne.

"Na dziś nie zaplanowano publikacji danych makroekonomicznych w kraju ani za granicą, które mogłyby mieć znaczący wpływ na notowania złotego. W sytuacji oczekiwania rynku na środową decyzję RPP w sprawie stóp procentowych i towarzyszący jej komunikat, na notowania polskiej waluty największy wpływ nadal będzie miał sentyment globalny. Po zażegnaniu ryzyka bankructwa Grecji w najbliższych tygodniach, nastroje na międzynarodowych rynkach powinny pozostać pozytywne" - napisano w porannym komentarzu BPH.

Analitycy spodziewają się, że wraz z powrotem na rynki inwestorów amerykańskich, aktywność na rynku FX powinna się poprawić.

Reklama

"Spodziewamy się, że złoty będzie handlowany dziś poniżej poziomu 3,95/EUR, z szansą na umocnienie w kierunku 3,92/EUR" - napisano w komentarzu.

Posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej odbywa się 5-6 lipca. Wszyscy ekonomiści ankietowani przez PAP oczekują, że Rada pozostawi stopy procentowe bez zmian, na poziomie 4,50 proc. Z ankiety wynika także, że w tym roku ekonomiści spodziewają się jeszcze jednej podwyżki, tym samym na koniec 2011 roku referencyjna stopa procentowa NBP wyniesie 4,75 proc.

- - - - -

"Na krajowym rynku długu panował marazm z powodu braku handlu w USA, rentowności nie zmieniły się w stosunku do piątkowego zamknięcia. Taka sytuacja może utrzymać się przynajmniej do środy, kiedy RPP opublikuje komunikat z posiedzenia, choć większy ruch na rynku mógłby wywołać w zasadzie tylko zaskakujący komunikat, który zmieniłby oczekiwania odnośnie perspektyw polityki pieniężnej, a takiego się nie spodziewamy" - napisano w komunikacie BZ WBK.

Analitycy Pekao SA uważają, że w oczekiwaniu na czwartkową aukcję zamiany, rentowności obligacji powinny być w miarę stabilne, a zmniejszająca się aktywność inwestorów nie będzie służyła większym zmianom na krzywej dochodowości.

W czwartek MF zaoferuje obligacje WZ0115, PS0416 i WZ0121 w zamian za obligacje OK0711, DZ0811 i WZ0911.

         wtorek  poniedz.  poniedz.
           9.40     16.00      9.30
EUR/PLN  3,9445    3,9401    3,9424
USD/PLN  2,7230    2,7140    2,7137
EUR/USD  1,4487    1,4515    1,4524
OK0713     4,80      4,80      4,81
PS0416     5,28      5,30      5,30
DS1020     5,75      5,74      5,75

Sprawdź bieżące notowania walut na stronach Biznes INTERIA.PL

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pozytywne | Rady Polityki Pieniężnej | złoty | 'Wtorek' | dług | wpływ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »