Złoty w czwartek może przełamać 4,14 za euro

Jest szansa, że złoty w czwartek przełamie poziom 4,14 za euro w wyniku poprawy nastrojów na rynku międzynarodowym, co zwiększyło popyt na bardziej ryzykowne aktywa - ocenia rynek.

Jest szansa, że złoty w czwartek przełamie poziom 4,14 za euro w wyniku poprawy nastrojów na rynku międzynarodowym, co zwiększyło popyt na bardziej ryzykowne aktywa - ocenia rynek.

"Tydzień «włoski» trwa. W dalszym czas informacje z Półwyspu Apenińskiego są w centrum uwagi. W tym momencie na pierwszy plan wysuwają się problemy ze stworzeniem koalicji. Tymczasem aukcja długu we Włoszech zakończyła się pozytywnie. Lepsze dane o nastrojach konsumentów w Niemczech oraz nastrojach gospodarczych w strefie euro. To chwilowo zwiększyło apetyt na ryzyko wśród inwestorów" - oceniają analitycy Citi Handlowego.

Włochy sprzedały w środę na aukcji 10-letnie obligacje o wartości 4,0 mld euro. Ich średnia rentowność wyniosła 4,83 proc. wobec 4,17 proc. na poprzedniej aukcji 30 stycznia.

Reklama

Rynki światowe nadal bacznie śledzą poczynania polityków włoskich po wyborach parlamentarnych. Istnieje ryzyko pata w formowaniu rządu i konieczność rozpisania nowych wyborów. W Izbie Deputowanych przewagę zyskała centrolewica na czele z Partią Demokratyczną Pier Luigiego Bersaniego, natomiast w Senacie większość zdobyła centroprawica i populiści.

RYNEK EURODOLARA I EUROJENA PRZYCIĄGA UWAGĘ

Zdaniem analityków Citi Handlowego w czwartek uwaga inwestorów skupiona będzie na wycenie dolara względem euro i jena.

"W Japonii toczą się dyskusje o nowym szefie banku centralnego. 28 lutego to ostatni dzień miesiąca, spodziewamy się «domykania pozycji» i związanym z tym zwiększonym obrotem na rynku. EUR/USD przebił poziom 1,31 i oscyluje wokół 1,3150. EUR/PLN nadal stabilnie w okolicach 4,16. Dzisiaj najważniejsze informacje zza oceanu. Poznamy liczbę nowych bezrobotnych oraz wzrost PKB w USA" - podkreślają analitycy Citi Handlowego.

W USA m.in. zostanie podany o godz. 14.30 PKB w IV kw. 2012 oraz liczba zarejestrowanych nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 23 II 2013 r.

MOŻLIWE PRZEŁAMANIE POZIOMU 4,14 ZA EURO

Zdaniem analityków Banku Millennium poziom 4,14 za euro w czwartek może zostać przełamany.

"Na gruncie analizy technicznej kurs EUR/PLN nadal poruszał się (w środę - PAP) w ramach formacji trójkąta prostokątnego, a trudności z trwałym pokonaniem dolnego poziomu 4,14 sprawiają, że opór ten zyskuje na znaczeniu" - napisali w komentarzu analitycy Millennium.

"W naszej ocenie może on jednak zostać naruszony w trakcie dzisiejszej sesji, po tym jak pozytywny sentyment międzynarodowego rynku zwiększa zainteresowanie bardziej ryzykownymi aktywami na całym świecie. Po udanej azjatyckiej części sesji dzisiejszy apetyt na ryzyko kształtować będą przede wszystkim dane ze Stanów Zjednoczonych, w szczególności odczyt tempa wzrostu gospodarczego w IV kwartale ubiegłego roku. Potencjalnym impulsem może się ponadto okazać jutrzejsza publikacja indeksu PMI, będąca ostatnią wskazówką przed posiedzeniem RPP w marcu" - dodają.

Najbliższe, decyzyjne posiedzenie RPP odbędzie się w dniach 5-6 marca. Wskaźnik PMI za luty będzie znany w piątek o godz. 9.00.

     czwartek  środa  środa
       9.30  16.05  9.30
EUR/PLN  4,1576 4,1658 4,1638
USD/PLN  3,1638 3,1820 3,1832
EUR/USD  1,3142 1,3089 1,3081
OK0715    3,47  3,46  3,44
PS0418    3,64  3,63  3,61
DS1023    3,98  3,97  3,95
PAP
Dowiedz się więcej na temat: aktywa | złoty | czwartek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »