Firmy mogą wnioskować o wyższą subwencję

Firmy, które otrzymały subwencje z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju, ale w kwocie niższej niż wnioskowały, mogą się odwołać od pierwotnej decyzji. Taka możliwość zostanie uruchomiona po 18 maja. Odwołanie będzie składane elektronicznie, w tym samym banku, w którym wnioskowały o pomoc.

- Pamiętaj, że ubiegając się o subwencję  w ramach Tarczy Finansowej PFR, po otrzymaniu decyzji częściowo pozytywnej, masz prawo złożyć wniosek odwoławczy w banku, w którym składany był wniosek pierwotny - przypomina przedsiębiorcom Polski Fundusz Rozwoju, który jest organizatorem tego programu. Taka możliwość zostanie uruchomiona po 18 maja.

Data udostępnienia możliwości składania wniosków odwoławczych w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm zgodnie z regulaminem programu została ustalona na dzień 18 maja 2020 r. Dotyczy to firm, które otrzymały już subwencję, ale w kwocie niższej niż wnioskowana.

Reklama

- Termin ten został uzgodniony w porozumieniu z bankami uczestniczącymi w programie, tak aby zapewnić sprawne i prawidłowe rozpatrzenie odwołań. Odwołania będą składane również drogą elektroniczną poprzez formularz w tym samym banku, w którym składany był wniosek pierwotny. Przedsiębiorca będzie mógł je złożyć nie więcej niż dwa razy w odniesieniu do jednej firmy - informuje PFR.

Już po starcie programu pod koniec stycznia prezes PFR Paweł Borys zapowiadał taką możliwość, tak żeby "pewne rozbieżności nie wstrzymywały wypłaty subwencji" i żeby mogła być  szybko przyznawana w niższej kwocie. Po weryfikacji spornych danych, przedsiębiorca może się odwołać od takiej decyzji i jeżeli ponowna weryfikacja okaże się pozytywna, to wypłacona zostanie dodatkowa kwota.

Warto zaznaczyć, że ta procedura odwoławcza nie dotyczy firm, które otrzymały odmowę wypłaty subwencji - te mogą składać kolejne wnioski o wsparcie od momentu startu programu, po wcześniejszym wyjaśnieniu wszelkich okoliczności w ZUS, urzędzie skarbowym i w banku.

krześ

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polskie firmy | tarcza finansowa | kryzys gospodarczy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »