Przejd� do g��wnej cz�ci strony

× m.interia.pl

Korzystasz z urządzenia mobilnego? Wybróbuj wersję Interii,
zaprojektowaną specjalnie dla Twojego urządzenia.

×

Treść dostępna również w wersji mobilnej
na m.interia.pl oraz w aplikacjach na iOS i Android

Japończycy wybudują fabrykę, będą zatrudniać kobiety

Ten artykuł możesz przeczytać również w wersji mobilnej »

Polskę zalewa fala projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Najnowszy to TRI w Zagórzu - informuje "Puls Biznesu".

TRI (Poland), japoński producent wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, zbuduje w Zagórzu fabrykę za 10,8 mln EUR (44,1 mln zł).

Produkcję elementów zawieszenia silnika, nadwozia, poliuretanowych osłon i pokryw silnika oraz skrzyni biegów rozpocznie w sierpniu przyszłego roku, a do 2015 r. zatrudni 200 pracowników.

- TRI zapowiada, że będzie zatrudniać kobiety, a o pracę dla nich jest na naszych terenach trudno. W powiecie sanockim bezrobocie sięga 15 proc. - mówi Ernest Nowak, burmistrz miasta i gminy Zagórz.

TRI (Poland) to kolejna w ostatnich miesiącach japońska inwestycja i dowód, że trzęsienie ziemi i tsunami z marca 2011 r. absolutnie nie zniechęciły przedsiębiorców z Kraju Kwitnącej Wiśni do projektów nad Wisłą.

-W Polsce funkcjonuje prawie 300 japońskich firm, które zatrudniają 40 tys. osób. Wiele z nich reinwestuje. Japonia jest drugim, po USA, największym zagranicznym inwestorem w Polsce - komentuje Yoshizane Ishii, pierwszy sekretarz ambasady Japonii w Polsce.

Źródło informacji: PAP

Więcej o:
puls,
Bieszczady,
Japonia,
fabryka,
praca,
motoryzacja
 

Ankieta

Czy w Polsce potrzebne jest szkolnictwo zawodowe?

Czy w Polsce potrzebne jest szkolnictwo zawodowe?

Dziękujemy. Twój głos został już zarejestrowany
WYNIKI

Tak

 
95%

Nie

 
3%

Trudno powiedzieć

 
2%

Nie mam zdania

 
0%Głosów: 86

Zagłosuj w innych ankietach »


Skomentuj artykuł:

Wasze komentarze (24)

Dodaj komentarz

~pyra -

kolejny obóz koncentracyjny - praca czyni wolnym- Bedą pracować poprzez agencje pracy za 1000 zł m-c brutto 200 godzin na m-c

~bb -

dobre

~Cinek -

USA i Japonia inwestują w Polsce, zaś dla Niemiec i Francji jesteśmy tylko rynkiem zbytu - cała chemia i połowa żywności z Lidla pochodzi z tych krajów.

~Adam Hajduk -

A to prawo unijne pozwala na taką dyskryminację przy zatrudnieniu...?! Muszę złożyć tam podanie o pracę, jak mi odmówią ze względu na płać, to lecę do sądu.

~qqa -

Będą zatrudniać kobiety po to, aby skupować od nich używaną bieliznę, którą z zyskiem opchną w automatach w Japonii.

~zgredek -

Burak to burak zawsze mu żle......raz co za kraj-niema pracy.Za chwile .....robią tu kolonie a z nas niewolników.Burak nie pojmuje,że najpierw pracy musi być dużo by pracownik był w cenie.Tym bardziej,że większość bezrobotnych która nie wyjechała, potrafi wszystko -czyli nic lub bardzo niewiele.Prawdziwi fachowcy raczej nie mają aż tak wielkiego problemu z pracą.

~POLAK PATRIOTA -

NO DOBRZE !!! A CO SIĘ STAŁO Z POLSKIMI FIRMAMI??? CO SIE Z NIMI STAŁO?GDZIE ONE SIĘ PODZIAŁY,ŻE KTOŚ NAM MUSI BUDOWAĆ WSZYSTKO OD NOWA???

~irokez -

Zamykają firmy w Chinach, to muszą otworzyć gdzie indziej. Dobrze, że otwierają w Polsce.

~er -

Tak, Polki zatrudnia a w Japonii kobiety po wyjsciu za maz siedza w domu i nie pracuja, taki maja zwyczaj. Zarabianiem na zycie zajmuje sie maz. Bylam tam dosc dlugo, wiec chcialam sie z tym podzielic, bo chyba nie wiele osob o tym wie.

~Ewa -

Za ile?