Jak przedsiębiorcy mogą uczyć się angielskiego w Warszawie
Angielski jest biznesowym językiem, w jakim komunikuje się cały świat. Podpowiadamy, gdzie można się go nauczyć w stolicy Polski.
Prowadząc własny biznes, chcemy się rozwijać, szczególnie że wraz z rozwojem naszego przedsiębiorstwa będą się zwiększały jego wpływy, a co za tym idzie wartość. Rozwój firmy to także ekspansja na zagraniczne rynki. Jednak, by do tego mogło dojść, musimy znać język angielski przynajmniej na poziomie, który pozwoli nam na swobodną komunikację, negocjacje z kontrahentami oraz podpisywanie umów. Oto kilka pomysłów na to, jak mali I średni przedsiębiorcy mogą się uczyć języka angielskiego w Warszawie.
Jednym z pomysłów na naukę języka angielskiego w Warszawie jest szkoła językowa. Jednocześnie trzeba pamiętać, że prowadzenie własnego biznesu często doprowadza do zatarcia się granicy pomiędzy życiem osobistym i zawodowym. Duże obciążenie zawodowe powoduje, że 40‑godzinny tydzień pracy jest raczej mało realny. Dlatego warto szukać takich zajęć, które pozwalają na naukę z dowolnego miejsca i o dowolnej godzinie. Szkoły stacjonarne nie będą wiec raczej brane pod uwagę. Dla przedsiębiorców lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z lekcji języka angielskiego online.
-Tutlo jest nowoczesnym rozwiązaniem, które pozwala na swobodę nauki języka angielskiego. Lekcje odbywają się online w blokach trwających po dwadzieścia minut. Podczas zajęć można wybrać, czy chcemy rozmawiać z native speakerami, czy też polskimi lektorami. Ponieważ do odbycia lekcji potrzebujemy jednie komputera i dostępu do sieci, to możemy uczyć się z dowolnego miejsca - pracy, domu, kawiarni - mówi Damian Strzelczyk z Tutlo - szkoła angielskiego Warszawa. -Kurs języka angielskiego oferowany przez Tutlo dopasowany jest do naszego poziomu zaawansowania oraz oczekiwań. Możemy wybrać więc zagadnienia z zakresu Business English, ale także poprawić konwersację i powtórzyć gramatykę - dodaje.
Weekendowe śniadania biznesowe to nie żadna nowość. Od wielu lat można dołączać do grup przedsiębiorców, którzy spotkają się co tydzień lub co kilka tygodni na niezobowiązujących posiłkach, rozmawiają o biznesie oraz niejednokrotnie wzajemnie sobie pomagają. Jest to rodzaj networkingu, który jest lepiej oceniany w środowiskach biznesowych. Podczas takich spotkań możemy mieć styczność z przedsiębiorcami nie tylko z kraju, ale z całego świata, co daje możliwość porozmawiania po angielsku czy też posłuchania w tym języku prelekcji lub szkolenia. To ciekawe rozwiązanie biznesowe i jednocześnie językowe. Gdzie można wziąć udział w takich spotkaniach? Warto poszukać grup networkingowych na przykład w social mediach. Oczywiście w tym przypadku musimy już znać język w stopniu przynajmniej komunikatywnym.
Można powiedzieć, że jest to klasyczny sposób nauki. Nauka języka z czasopismami anglojęzycznymi to tak naprawdę połączenie przyjemnego z pożytecznym. Szczególnie jeśli czytamy gazety i czasopisma związane z naszą branżą. Jeśli zajmujemy się grafiką, to dobrze sięgnąć po tytuły pokazujące, jak używać narzędzi graficznych, podsuwające zastosowanie różnych technik itd. Jeśli zajmujemy się logistyką, dobrze jest sięgnąć po periodyki związane z tymi zagadnieniami. Nikt nie wymaga od nas czytania ich od deski do deski, jednakże warto pokusić się o lekturę tych artykułów, które wydają nam się na tyle proste, że jesteśmy je w stanie zrozumieć. Bardzo dobrym magazynem biznesowym jest Fast Company, który porusza różne zagadnienia związane z prowadzeniem firmy.
Gdzie znajdziemy tego typu wydawnictwa? W Warszawie działa wiele księgarni językowych, które w ofercie mają różnego rodzaju magazyny. Możemy je też zamówić online, w wersji papierowej lub cyfrowej. Warto, bo taka nauka to połączenie przyjemności obcowania z językiem oraz zdobywania nowej wiedzy związanej z zagadnieniami zawartymi w artykułach.
Jak widać, przedsiębiorcy mogą skorzystać z kilku łatwych w dostępie metod, które na pewno przyniosą efekty. Powodzenia.