Jak wybrać dobre i tanie ogrodzenie?

Budowa ogrodzenia jest jednym z ważniejszych etapów zagospodarowywania działki. Część osób decyduje się na zbudowanie ogrodzenia tuż po zakupie parceli, jeszcze przed wytyczeniem miejsca na budowę domu. Inni z kolei przystępują do tych prac na samym końcu, kiedy budynek jest już ukończony, a teren wokół niego urządzony. Bez względu na to, kiedy ty planujesz zbudować ogrodzenie u siebie, możesz się zastanawiać nad jego najlepszym rodzajem. Postaramy się wyjaśnić te wątpliwości.

Ogrodzenia panelowe - co to takiego?

Na pewno spotkałeś się z określeniem ogrodzenie panelowe. Możesz jednak nie wiedzieć, co ono dokładnie oznacza. W ten sposób określamy ogrodzenia, zbudowane z gotowych elementów. Na konstrukcję takiego płotu składają się:

  • metalowe słupki,
  • panele z prętów metalowych,
  • betonowe elementy - murki i tzw. czapki, układane na betonowym fundamencie słupka.

Przemyślana, a jednocześnie wygodna w obsłudze konstrukcja ogrodzeń panelowych sprawia, że są to jedne z najczęściej wybieranych płotów na rynku. Duża ilość zalet przemawia za ich wyborem, czyniąc zarówno montaż, jak i późniejsze użytkowanie wygodnym i bezobsługowym.

Jakie zalety ma ogrodzenie panelowe? Szybki montaż

Szybki montaż

Tworząc ogrodzenia panelowe, roboty ziemne ograniczone są do minimum. Polegają tylko na wykopaniu lub wywierceniu otworów, które następnie zalewa się betonem i osadza w nich słupki ogrodzeniowe. To do nich będą w następnej kolejności mocowane stalowe panele 2D lub 3D. Wykonuje się to z pomocą dedykowanych obejm i uchwytów montażowych. Proces montażu jest tak zaprojektowany, że do zbudowania całego płotu wystarczą dwa klucze. Wszystkie połączenia realizowane są przy pomocy śrub i nakrętek, nie zachodzi potrzeba spawania. Pozostaje jeszcze pytanie, czy w takim ogrodzeniu wykonuje się murki pomiędzy słupkami. To zależy od potrzeb klienta. Systemy ogrodzeń panelowych przewidują to rozwiązanie i dostarczają gotowe, prefabrykowane elementy betonowe, czyli ów podmurówki. Mają one standardową długość 250 cm, czyli tyle samo co długość paneli ogrodzeniowych. Osadza się je bez użycia betonu, w dedykowanych elementach ze specjalnymi wcięciami, tzw. peckach.

Estetyka

W odróżnieniu od ogrodzeń z siatki plecionej, ogrodzenia nowoczesne z paneli nie wymagają naciągania drutów. Każde przesło / panel, stanowi sztywną samonośną konstrukcję, wykonaną z metalowych prętów o różnej średnicy. Na etapie produkcji są one malowane proszkowo, co zapewnia wysoką estetykę, a jednocześnie jest skutecznym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Panele ogrodzeniowe dostępne są w kilku wariantach: płaskie 2D oraz przestrzennne 3D. Można je również zamówić w kilku podstawowych kolorach, jak zielony, antracyt, brązowy, czarny oraz srebrny ocynk. Naturalna sztywność sprawa, że wykonane z nich ogrodzenie wygląda bardzo estetycznie, łatwo komponując się z każdym otoczeniem.

Funkcjonalność

Umiejętne zaprojektowanie ogrodzenia panelowego nie jest niczym trudnym. Wystarczy w odpowiednich odległościach wykonać otwory w ziemi, a następnie zabetonować w nich słupki. Pomiędzy nimi mocowane są panele 250 cm. Jeżeli zajdzie potrzeba, aby na Państwa działkę wjechała koparka, a nie chcą Państwo, by przejeżdżała przez wybrukowany podjazd, wystarczy użyć płaskiego klucza i odkręcić nim 3 śruby mocujące panele. Następnie wyjmujemy wypełnienie, wyciągamy ewentualny murek i uzyskujemy wygodny wjazd na działkę po trawniku. Ponowny ich montaż jest również szybki i bezproblemowy dla każdej osoby.

Poczucie bezpieczeństwa

Ogrodzenia budujemy nie tylko po to, aby optycznie zamknąć swoją nieruchomość, ale również dlatego, by mieć większe poczucie bezpieczeństwa podczas mieszkania na niej. Producent ogrodzeń panelowych oferuje swoje produkty w różnych wysokościach paneli, umożliwiając budowę wysokich i niskich ogrodzeń. W praktyce oznacza to, że ogrodzenie panelowe doskonale nadaje się jako płot do domu mieszkalnego, na działkę na rodzinnych ogródkach działkowych, a także jako wysokie ogrodzenie przemysłowe. Panele możemy zamówić w jednakowej długości 250 cm, natomiast ich wysokość dostępna jest w przedziale od 103 do 203 cm.

Niska cena ogrodzenia panelowego

Nasza firma zajmuje się od wielu lat produkcją tego typu ogrodzeń, mając w ofercie bogaty wybór produktów. Nasze panele świetnie nadają się nie tylko jako wypełnienia płotów, ale także furtki i bramy, czyli niezbędnych elementów ogrodzenia każdej posesji. Nasza oferta obejmuje także duży wybór gotowych bram skrzydłowych i przesuwnych, a także furtek dostępnych w różnych rozmiarach. Integralną ich częścią są właśnie panele, mocowane tym samym systemem montażowym do konstrukcji nośnej ze spawanych ze sobą profili stalowych. Jeśli zatem poszukują Państwo  ogrodzeń, gwarantujących trwałość, szybki montaż, a także zapewniających wszystkie potrzebne rozwiązania systemowe, to nasze rozwiązania są najlepszym wyborem. Niska cena ogrodzenia panelowego, idąca w parze z jego jakością i solidnością, to kolejny powód do wyboru tego rozwiązania.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »