Jak wyglądał III kw. 2021 r. w e-commerce?

E-commerce w ostatnim czasie poczynił ogromny postęp. Na takie zjawisko ma wpływ m.in. obecna sytuacja związana z pandemią. Klienci coraz chętniej sięgają po produkty ze sklepów internetowych. Jak kwestia ta wyglądała w trzecim kwartale 2021 roku?

Transakcje dokonywane w III kw. 2021 roku

III kwartał 2021 roku to czas, w którym społeczeństwo zdążyło odetchnąć po zamieszaniu związanym z pandemią. W tym czasie wiele osób przyjęło już szczepionki, a obostrzenia stały się znacznie mniej restrykcyjne. Przełożyło się to również na handel - ludzie zaczęli coraz częściej kupować towary przez internet. Ma na to wpływ fakt, że przez ostatnie dwa lata kupowanie online zaczęło cieszyć się ogromną popularnością i prawdopodobnie trend ten będzie trwał jeszcze dłużej.

Wygaszenie paniki związanej z pandemią pozwoliło na rozwój handlu - zarówno, jeśli chodzi o sklepy stacjonarne, jak i właśnie internetowe. To właśnie dlatego konsumenci zaczęli coraz częściej dokonywać płatności online, a same firmy - wynajmować przestrzenie magazynowe pozwalające na swobodne przechowywanie towarów przeznaczonych do wysyłki.

Reklama

Wzrost przestrzeni magazynowych

Duże marki, m.in. te odpowiedzialne za sieci odzieżowe, zaczęły inwestować w coraz większe przestrzenie magazynowe. To właśnie w nich składowany jest towar, który następnie trafia bezpośrednio do klientów. Największe firmy na rynku mogą realizować nawet kilkadziesiąt tysięcy zamówień dziennie, wysyłając miliony ubrań czy innych produktów zamawianych przez klientów online. Zwiększenie przestrzeni magazynowej pokazuje, że transakcje dokonywane przez internet cieszą się coraz większą popularnością w stosunku do tych zawieranych w sklepach stacjonarnych.

Wzrost zapotrzebowania na przestrzenie magazynowe dotyczy zarówno centrów logistycznych, jak i branży e-commerce. Do teraz cały czas w budowie są kolejne magazyny, które mają za zadanie spełnić zapotrzebowanie na rynku. Powierzchnie magazynowe wynajęte w trzecim kwartale 2021 roku można liczyć w setkach tysięcy. Są one zajmowane zarówno przez wielkie korporacje, jak i mniejsze sklepy e-commerce, które szukają przestrzeni do przechowywania wysyłanych towarów.

Płatności a rynek e-commerce

E-commerce od razu kojarzy się z płatnościami online. W dobie pandemii taka forma płacenia za towary i usługi stała się jeszcze popularniejsza. Ludzie zaczęli chętniej zamawiać towary przez internet, a w celu uniknięcia wymiany gotówki czy bliskiego kontaktu z kurierem coraz częściej wybierali oni właśnie płatności online. To niezwykle wygodne rozwiązanie, pozwalające na zamówienie produktów bez wychodzenia z domu. Popularną praktyką jest ustalanie odbioru takich paczek poza domem, na przykład w specjalnie przygotowanych do tego paczkomatach. Wówczas płatność online daje ogromną swobodę, pozwalając na odebranie już opłaconego towaru w dogodnym dla siebie momencie.

Dalszy rozwój firm z branży e-commerce

Sklepy e-commerce w kolejnych miesiącach prawdopodobnie będą cieszyć się podobnym lub jeszcze większym zainteresowaniem. Wpływa na to fakt, że coraz więcej osób robi zakupy przez internet, korzystając z płatności online. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich można wyróżnić:

  • dostępność towarów, których w wielu miejscach nie można znaleźć stacjonarnie,
  • niższe ceny związane z brakiem konieczności wynajęcia powierzchni w sklepie internetowym,
  • szybkie dostawy,
  • możliwość wyboru jednej z kilku metod płatności (m.in. BLIK, karta płatnicza, szybkie przelewy czy tradycyjny przelew),
  • wygoda pozwalająca na uniknięcie konieczności robienia zakupów stacjonarnie.

Branża e-commerce zanotowała ogromny wzrost głównie w wyniku pandemii, która spowodowała zamknięcie wielu sklepów stacjonarnych. Wówczas jedyną opcją pozostało kupowanie przez internet - zarówno, jeśli chodzi o ubrania, jak i sprzęt elektroniczny, elementy wyposażenia domu czy nawet produkty spożywcze. Wielu konsumentów doceniło zalety takiego rozwiązania, dlatego płatności online i korzystanie z ofert sklepów internetowych na długo pozostanie nawykiem całego społeczeństwa.

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »