Kancelaria restrukturyzacyjna oferuje profesjonalne wsparcie w przypadku dużych problemów finansowych. W jakich przypadkach należy zgłosić się do niej?

Problemy firmy

Problemy finansowe firmy oznaczają dla niej bezpośrednie zagrożenie. Może być to oznaka, że w przedsiębiorstwie już nastąpiło zaburzenie płynności finansowej lub istnieje coraz większe zagrożenie w tej kwestii. 

W przypadku, kiedy firma nie jest wypłacalna lub nie może spłacać na bieżąco ciążących na niej kredytów lub zobowiązań bardzo często oznacza to, że jest początku etapu prowadzącego do upadłości lub bankructwa.

W każdej sytuacji, kiedy realnie zagrożona jest stabilizacja finansowa firmy, a ten stan utrzymuje się przez więcej niż trzy miesiące, będzie to oznaka dla właściciela, że przyszedł czas na rozważenie postępowania naprawczego, czyli restrukturyzacji sądowej. Ważna jest świadomość, że im szybsza reakcja tym mniejsze prawdopodobieństwo zagmatwania się w spiralę zadłużenia i tym większa szansa na odratowanie firmy.

Postępowanie restrukturyzacyjne

Podczas restrukturyzacji ustala się nowy plan spłaty zadłużenia, który jest bardziej korzystny dla firmy i jednocześnie pozostaje wciąż legalnym wypełnianiem ciążących zobowiązań. Przedsiębiorstwo w tym czasie może normalnie funkcjonować, nie musi zostać zawieszona jego działalność.

W trakcie postępowania sprawa przeprowadzona jest w taki sposób, że obejmuje wszelkie zobowiązania finansowe, nie tylko wobec pojedynczych wierzycieli. Dzięki temu cała spłata odbywa się sprawniej i szybciej. Niweluje się w ten sposób ryzyko o pominięciu jakiegoś długu, który w przyszłości mógłby zagrozić funkcjonowaniu firmy.

Postępowanie restrukturyzacyjne jest przeprowadzone z korzyścią dla klienta, ale również wierzyciela. W ten sposób wierzyciel ma większą pewność spłaty zobowiązań.

Cały proces wymaga właściwego podejścia oraz ustalenia kolejnych kroków. Odpowiednie dobranie drogi wpłynie bezpośrednio na dalsze funkcjonowanie firmy. Sam plan postępowania nie jest wyjściem z sytuacji. Najważniejsze jest jego profesjonalne ukierunkowanie i realizacja.

Proces postępowania

Cały proces ma doprowadzić do zniesienia długów ciążących nad firmą oraz przywróceniu jej płynności. 

Oficjalny proces rozpoczyna się po tym, jak jego otwarcie zostaje zgłoszone do Krajowego Rejestru Zadłużonych.

Od tego okresu, na czas czterech miesięcy, firmę obejmuje ochrona przeciwko egzekucją oraz zostaje zawieszona możliwość wypowiadania jakichkolwiek umowy z nią. Za pośrednictwem kancelarii odbywają się negocjacje z wierzycielami, na końcu których zostaje przedstawiona oferta dalszej spłaty. Wybrany, nowy plan zostaje wysłany do Sądu w celu zatwierdzenia. Od Sądu zależy ostateczne zatwierdzenie nowego układu.

Nowy układ wprowadzony między firmą i wierzycielem ma zabezpieczać obie strony. Doradca z kancelarii restrukturyzacyjnej staje się swego rodzaju opiekunem i czuwa by przez cały okres trwania umowy była ona w pełni spełniana. Jest również zobowiązany do składania sprawozdań z wykonywania układu.

Doświadczona kancelaria

Doświadczona kancelaria jest kluczowa do odpowiedniego przeprowadzenia postępowania restrukturyzacyjnego. Pomoże ona w uniknięciu upadłości firmy, redukcji zadłużenia oraz przynajmniej częściowym umorzeniu spłaty odsetek.

Kancelaria restrukturyzacyjna zajmuje się procesem na każdym jego etapie. Doskonałe wsparcie klienta pozwala na ciągły wgląd do sytuacji oraz bieżące informowanie o zmianach. 

Kancelaria zapewnia analizę danego przypadku oraz doradztwo specjalistów. Podpisywana z kancelarią umowa obejmuje pełną opiekę nad sprawą.


Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »