Konto firmowe, które wspiera rozwój biznesu

Bezpłatne prowadzenie konta, darmowe wpłaty we wpłatomatach, wygodna aplikacja mobilna, a także pakiet dodatkowy, np. rachunek walutowy, by bez kosztów rozliczać się z zagranicznymi kontrahentami – to opcje, które powinien zawierać każdy rachunek bankowy przeznaczony dla przedsiębiorców.

Zakładasz firmę? W takim razie stoisz przed wieloma dylematami: jaki sposób opodatkowania wybrać? Czy korzystać z obsługi księgowej, a może samodzielnie nauczyć się rozliczać faktury, jeśli wystawiasz ich miesięcznie niewiele? A także: jakie konto bankowe wybrać?

Rachunek prywatny czy firmowy?

Masz dwie opcje do wyboru. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i nie korzystasz z podatkowej procedury split payment, możesz pozostać przy swoim koncie osobistym i wykorzystywać je do celów służbowych. Być może wydaje Ci się to atrakcyjnym pomysłem, bo oszczędzi Ci przeglądania kolejnych ofert, wybierania najlepszej, podpisywania umowy - ale na dłuższą metę łączenie ROR-u do celów prywatnych i służbowych może się okazać męczące. Dlaczego?

Jeden rachunek do rozliczeń z klientami, płacenia podatków i odprowadzania składek, a także kupowania biletów komunikacji miejskiej i płacenia za zakupy spożywcze może skutkować tym, że trudno będzie Ci znaleźć potrzebne informacje, bo płatności będą się ze sobą mieszać. Oddzielny rachunek firmowy pozwala klarownie oddzielić transakcje biznesowe od prywatnych.

Załóż konto firmowe przez internet i miej wszystko w jednym miejscu

Martwisz się, że to dodatkowy obowiązek, bo czeka Cię wizyta w banku, umowy, konieczność logowania się do kolejnego systemu...? Wybierz rachunek firmowy, którego otwarcie nie wymaga odwiedzin banku, a jego obsługa jest bardzo prosta. Weź pod uwagę konto firmowe w Credit Agricole. Posiada kilka wariantów dopasowanych do potrzeb różnych przedsiębiorców: Konto Solista Biznes jest przeznaczone dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, Konto Sonata Biznes powstało z myślą o pracodawcach, a Konto Symfonia Biznes powinno odpowiadać małym i średnim firmom.

Wszystkie rozliczenia możesz realizować za pomocą wygodnej i bezpiecznej aplikacji. Dzięki temu będziesz mieć pod kontrolą wpływy i wydatki, nie zapomnisz też o żadnej fakturze ani składce do ZUS-u.

Rachunek firmowy może być także pierwszym krokiem do rozbudowania współpracy z bankiem. Przestaniesz być dla niego klientem indywidualnym, a staniesz się biznesowym. Co za tym idzie, bank będzie mógł zaproponować Ci usługi przeznaczone dla firm, np. terminal płatniczy albo bezpłatny rachunek walutowy, dzięki któremu będziesz mógł sprawnie i bez kosztów rozliczać się z zagranicznymi klientami.

Z rachunkiem dla biznesu łatwiej o kredyt i leasing

Posiadanie konta firmowego ułatwi Twojej firmie stanie się w przyszłości o kredyt albo skorzystanie z usługi faktoringu - a to dlatego, że wszystkie operacje finansowe znajdują się w jednym miejscu. Jeśli będziesz starać się o kredyt w banku, w którym prowadzisz konto, to dzięki jednemu kliknięciu zapozna się on z całą historią finansową Twojej firmy, co przyspieszy proces sprawdzania zdolności kredytowej. 

Posiadanie konta firmowego ułatwi także ubieganie się o leasing, czyli wygodną formę finansowania samochodów, komputerów, linii produkcyjnych czy urządzeń niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Rozliczając się z wykorzystaniem konta firmowego, stajesz się bardziej wiarygodny w oczach banku, a to ułatwia negocjowanie korzystnych umów.

Premia za otwarcie rachunku firmowego

Na tym korzyści z posiadania konta firmowego się nie kończą. Niektóre banki wypłacają swoim klientom biznesowym premie finansowe za aktywne korzystanie z konta. Taką ofertę ma Credit Agricole. Jak to działa? Już za samo otwarcie konta, pod warunkiem wpłacenia w ciągu pierwszych 30 dni 500 zł, możesz dostać 100 zł premii. Jeśli co miesiąc będziesz używał swojego konta firmowego do przelewów do ZUS i urzędu skarbowego, bank co miesiąc dopisze Ci do rachunku 25 zł, co w skali roku daje 300 zł. 

Nagrodą za co najmniej 3 płatności kartą w miesiącu jest zwrot w wysokości 3 proc. wydatków (maksymalnie 125 zł), a jeśli posiadacz konta dodatkowo zdecyduje się na kredyt firmowy lub terminal płatniczy w ciągu pierwszych 12 miesięcy od otwarcia konta, Credit Agricole wypłaci dodatkowe 500 zł. W skali roku daje to nawet 2400 zł. To wszystko bonusy, których nie otrzymasz, jeśli pozostaniesz przy koncie osobistym.

Dobre konto firmowe wspiera rozwój biznesu

Jak widać, konto firmowe to narzędzie, które ułatwia codzienne funkcjonowanie Twojego biznesu. Ułatwia prowadzenie codziennych rozliczeń firmowych, a także umożliwia korzystanie z usług, które nie są dostępne dla posiadaczy rachunków osobistych. Warto przejrzeć dostępne oferty i wybrać konto, które usprawni codzienne płatności i dodatkowo obniży koszty korzystania z różnych usług finansowych.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »