Kredyt konsolidacyjny – najważniejsze informacje o konsolidacji kredytów i pożyczek

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który jest coraz szerzej reklamowany przez banki. Można go znaleźć w ofercie większości instytucji finansowych i coraz więcej osób z niego korzysta. Mimo coraz większej popularności konsolidacji dalej wielu kredytobiorców zastanawia się, na czym dokładnie ona polega. Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym, zanim zdecydujemy się na tego typu produkt? Odpowiadamy.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie finansowe, które pozwala na połączenie wszystkich aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek w jeden, nowy kredyt. Dzięki konsolidacji możesz zyskać jedną ratę, której wysokość będzie dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

Dzięki takiemu produktowi finansowemu możesz zapomnieć o spłacie kilku rat w różnych terminach. Wystarczy, że będziesz pamiętać o terminowej spłacie jednej raty, która nie obciąża za bardzo domowego budżetu. Korzystając z konsolidacji, możesz uporządkować swoje sprawy finansowe i pozbyć się kilku różnych zobowiązań bankowych i pozabankowych.

Z pomocą kredytu konsolidacyjnego możesz spłacić kredyty gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, a nawet pożyczki pozabankowe. Spłata chwilówek kredytem konsolidacyjnym jest możliwa, jeśli znajdziesz odpowiednią ofertę. Konsolidacja pożyczek pozabankowych to szansa na wyjście z zadłużenia, zanim sprawą zajmie się firma windykacyjna lub komornik.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych


Konsolidacja zobowiązań to dobre rozwiązanie dla osób, które są zadłużone i mają do spłaty kredyty i pożyczki z kilku różnych instytucji finansowych. Osoby zadłużone mają szansę na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego w banku. Nawet jeśli masz niską zdolność kredytową, to z pomocą specjalisty możesz otrzymać korzystny kredyt konsolidacyjny. Doradca kredytowy znajdzie najkorzystniejszą ofertę i pomoże Ci w wypełnieniu wszelkich formalności. Jeśli wcześniej składałeś wnioski o przyznanie kredytu konsolidacyjnego i otrzymałeś odmowną decyzję, to nic straconego. Doradca finansowy pomoże Ci, nawet jeśli masz negatywne wpisy w BIK i niską zdolność kredytową.

Czy opłaca się konsolidować kredyty?


Wiele osób stojących przed decyzją dotyczącą zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego zastanawia się, czy jest to opłacalne rozwiązanie. W większości przypadków konsolidacja kredytów i pożyczek się opłaca. Wystarczy, że zdecydujesz się na ten krok w odpowiednim momencie, zanim Twoje długi zaczną stanowić poważny problem i nie będziesz w stanie ich regulować. Konsolidacja opłaca się pod względem finansowym, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze. Nie będziesz musiał każdego miesiąca regulować kilku, wysokich rat. Do spłaty zostanie Ci jedna rata, która zostanie dopasowana do Twoich możliwości.

Oprócz korzyści finansowych kredyt konsolidacyjny opłaca się pod względem samopoczucia. Nie będziesz musiał martwić się tym, że nie stać Cię na spłatę wszystkich zobowiązań. Zmniejszenie liczby posiadanych kredytów i pożyczek pozytywnie przyczyni się do poprawy Twojego nastroju. Stres i nerwy spowodowane obawą o wpadnięcie w pętle długów znikną. Bez wątpienia kredyt konsolidacyjny to jeden z bardziej opłacalnych produktów, które są dostępne w banku.

Jakie dokumenty są niezbędne do otrzymania kredytu konsolidacyjnego?


Podstawą do tego, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, jest wypełnienie wniosku kredytowego. Nie różni się on zbyt wiele od wniosku, który trzeba wypełnić w przypadku innego zobowiązania finansowego. Należy w nim podać dane osobowe, kwotę, którą chcemy otrzymać oraz inne podstawowe informacje.

Niezbędny jest dowód osobisty oraz kilka dodatkowych dokumentów:

  • zaświadczenie od pracodawcy o dochodach i zatrudnieniu,
  • wyciąg z konta,
  • umowy kredytów i pożyczek, które chcesz skonsolidować.

Okazanie dokumentów związanych z zobowiązaniami, które chcemy skonsolidować, są niezbędne do tego, aby ustalić kwotę, która jest potrzebna do spłaty długów. W większości przypadków pieniądze pozyskane w ramach kredytu konsolidacyjnego nie trafiają bezpośrednio na konto kredytobiorcy, a na rachunek jego wierzyciela.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy bierzemy kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Wtedy kredytodawca przelewa pieniądze na konta wierzycieli, którym jesteśmy winni pieniądze, ale także zasila nasze konto dobraną dodatkowo kwotą. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, nie trzeba gromadzić wielu dokumentów. Nie są one także trudne do zdobycia, wystarczy sprawdzić e-mail, jeśli umowy kredytów i pożyczek były wysyłane drogą elektroniczną.

Artykuł sponsorowany

 

.
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »