Podpowiadamy, jak dobrać powerbank do potrzeb

Każdego dnia korzystamy przynajmniej z paru sprzętów, które ładujemy z sieci. W codziennym życiu niski poziom energii nie stanowi problemu, nawet będąc poza domem możemy znaleźć miejsce, w którym nasze urządzenie podładujemy z sieci. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy przebywamy w podróży. Dlatego dla wielu osób gadżetem, który musi się zaleźć w wakacyjnym bagażu, jest powerbank.

Pojemność powerbanku

Pojemność stanowi najważniejszy parametr, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie tego gadżetu. Co prawda na rynku znajdziemy urządzenia, których pojemność wynosi 5000 - 6000 mAh, warto jednak wybrać przynajmniej powerbank 10000mah, który pozwala na parokrotne naładowanie baterii smartfona (3-4 razy), ta liczba zależy od pojemności baterii w telefonie, a należy pamiętać, że ta spada wraz z wiekiem urządzenia (znaczenie ma liczba przebytych cykli). Zatem im mniejsza bateria, tym więcej razy naładuje ją powerbank. Jeśli planujemy kilkudniowy wypad poza cywilizację, na wszelki wypadek lepiej wziąć ze sobą powerbank 20000mah. Dobrym pomysłem dla miłośników turystyki outdoorowej jest również zakup urządzenia solarnego, które ładuje się od promieni słonecznych. Wadą takiego rozwiązania jest bardzo długi czas ładowania powerbanku (musi być na słońcu co najmniej kilkanaście godzin).

Porty

Prócz pojemności bardzo ważna jest także liczba portów USB. Dwa czy trzy porty umożliwiają ładowanie większej ilości urządzeń jednocześnie. Dzięki temu pod powerbank podepniemy nie tylko smartfon, ale również słuchawki bezprzewodowe, tablet czy smartwatch. Te najlepiej wyposażone powerbanki prócz standardowego portu mają także USB typu C lub micro USB. Ciekawą opcją jest także ładowanie indukcyjne - wystarczy położyć telefon na powerbanku. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność pozostawienia obydwu urządzeń w bezruchu, a więc nie możemy ruszyć w dalszą podróż, zanim telefon się nie naładuje.

Rozruszniki do samochodu

Kolejne ciekawe rozwiązanie oferują powerbanki z funkcją rozruchu. Takie urządzenie naładuje wszystkie nasze sprzęty mobilne, ale także pomoże uruchomić rozładowany akumulator samochodowy, co, jak wiadomo, może nas uchronić przed niespodziewanym (i nieprzyjemnym) unieruchomieniem auta. Przed zakupem zwróćmy uwagę na to, czy powerbank jest odporny na skrajne temperatury. Musi także charakteryzować się wysokimi wartościami prądu rozruchowego i szczytowego. Powinien mieć też zabezpieczenie przed przepięciem, przegrzaniem i spięciami. Jeśli wybierzemy powerbank z latarką, ewentualne naprawy będziemy mogli przeprowadzać również nocą. 

Szybkie ładowanie

Kolejnym ważnym parametrem jest czas ładowania, warto więc zwrócić uwagę na to, czy dany model oferuje technologię Quick Charge 3.0., czyli kilka razy szybsze uzupełnienie energii. Jak to działa? Urządzenie zwiększa napięcie prądu, dzięki czemu umożliwia naładowanie telefonu w niecałą godzinę. Dzięki tej funkcji ładowanie urządzenia do pełna może trwać mniej niż godzinę. Dodatkowo dzięki technologii portu Power Delivery, która zapewnia maksymalną jego funkcjonalność, ładowanie może być jeszcze szybsze niż w tradycyjnych systemach, gdyż umożliwia stałą konfigurację natężenia i napięcia ładowania. Dzięki temu ładowarki zawsze mogą ładować maksymalnym możliwym prądem.

Przed zakupem urządzania warto przejrzeć powerbank ranking przygotowany przez sklep RTV Euro AGD.

 Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »