Powerbanki dla każdego: przeglądamy ofertę najnowszych powerbanków

Mimo że nowoczesne smartfony wyposażone są w pojemne baterie i umożliwiają szybkie ładowanie, sytuacji, gdy bateria „pada” w najmniej odpowiednim momencie, nie zawsze da się uniknąć. Chyba że... posiadamy powerbank. To niezwykle praktyczny gadżet, który uratuje nas z niejednego kłopotu.

Artykuł sponsorowany

Jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazków. A dziś potrzebujemy energii, również w miejscach, w których nie ma do niej dostępu i brakuje gniazd z prądem. Doskonale wiedzą o tym osoby, które pracują na sprzęcie mobilnym w nietypowych miejscach, regularnie podróżują w najdalsze zakątki Polski czy świata oraz urlopowicze. Ale nie tylko, bowiem problem z rozładowaną baterią w smartfonie czy laptopie może dotyczyć każdego.

Z powerbankiem nie braknie ci energii

Z problemem często rozładowującej się baterii borykają się zwłaszcza osoby wykorzystujące telefon do pracy. Kilka godzin rozmów, korzystania z nawigacji czy oglądania filmów w podróży wystarczy, by na ekranie pojawił się niepokojący komunikat o niskim poziomie baterii. Tej sytuacji można łatwo uniknąć, jeśli posiadamy powerbank. Na rynku znajdziemy jednak mnóstwo najróżniejszych modeli, które cechują odmienne parametry. Pytanie "Jaki powerbank kupić?", nasuwa się więc samo.

Reklama

Powerbank, nazywany też bankiem energii, to zewnętrzna ładowarka mobilnych urządzeń. Z jego pomocą uzupełnimy energię w naszym smartfonie, tablecie, laptopie czy czytniku e-booków. Jego największą zaletą jest to, iż podczas ładowania nie jest konieczne podpięcie do gniazdka elektrycznego (naturalnie pod warunkiem, że nie zapomnieliśmy o jego naładowaniu).

Tak powinno być w każdym powerbanku

Przy zakupie powerbanku warto zwrócić uwagę na jego pojemność - im większa, tym lepiej. W sklepach najczęściej trafimy na modele 10 000 mAh oraz 20 000 mAh - jeśli nie mamy potrzeby ładowania kilku urządzeń, taka wartość powinna w zupełności wystarczyć.

Przyjrzeć należy się również liczbie wyjść USB (powinny być przynajmniej dwa). Kluczową kwestią jest ponadto obudowa. Powerbank to gadżet, z którego najczęściej korzystać będziemy poza domem, dlatego powinien cechować się trwałością i wytrzymałością - inaczej ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Dobrym pomysłem będzie więc zaopatrzenie się w wodoodporny powerbank.

Powerbank z wyświetlaczem, z latarką, a nawet z... elektryczną zapalniczką - na rynku znajdziemy najróżniejsze opcje. Tutaj przy zakupie najlepiej kierować się indywidualnym gustem - nie każdy potrzebuje zapalniczki. Niemniej dodatkowy wyświetlacz już może się przydać, gdyż informacje o poziomie naładowania powerbanku są wówczas dokładniejsze.

Największą popularnością w sieci sklepów RTV Euro AGD cieszą się dziś takie nowoczesne modele, jak Hama Power Pack PD10-HD 10000mAh, Powerbank bOOst+ BOBB20000PD 20000mAh oraz Green Cell PowerPlay 10S 10000mAh PD 18W.

Powerbank indukcyjny czy solarny?

W stacjonarnych i internetowych sklepach, oprócz klasycznych, znajdziemy także powerbanki indukcyjne. To również wygodne w użytkowaniu i przenośne konstrukcje, tyle że prąd do smartfona dostarczany jest bez pośrednictwa przewodu.

Powerbank indukcyjny działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, co jest rozwiązaniem dużo wygodniejszym, pozwala bowiem uniknąć plątaniny kabli. Przed zakupem warto upewnić się, czy posiadany przez nas smartfon obsługuje tę technologię. W przypadku nowoczesnych urządzeń nie powinno być z tym jednak problemu, o czym świadczy popularność takich modeli, jak Newell GP12 24000mAh USB-C PD 60W, QI 10W, Samsung EB-U3300XJ Wireless Battery Pack 25W oraz Baseus PPXFF10W-01 Mini S. Odpowiednie informacje znajdziemy w specyfikacji technicznej sprzętu w instrukcji obsługi bądź na stronie producenta.

Powerbank solarny to natomiast gadżet wyposażony w specjalne ogniwa, które można ładować z pomocą standardowego gniazda USB lub poprzez wystawienie jego panelów słonecznych na działanie słońca lub innego źródła światła. Rozwiązanie to ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą jest oczywiście brak konieczności podpinania go do gniazda energii (zatem oszczędzamy!), dzięki czemu możliwe jest podładowanie powerbanku np. na łonie natury. Należy jednak liczyć się z tym, że proces ten będzie trwał długie godziny. Tutaj polecić można takie modele, jak Xtorm FS405 Solar Charger 10000 mAh, PowerNeed S20000C PD 18W, USB-C, 20000mAh czy Xtorm FS405 Solar Charger 10000 mAh.

Producenci smartfonów prześcigają się w wymyślaniu kolejnych udogodnień dla swoich użytkowników. A ci coraz większą uwagę przywiązują do baterii. O ile technologie szybkiego ładowania obecnie bardzo mocno poszły do przodu, o tyle stworzenie dobrej baterii wciąż jest sporym wyzwaniem. Dlatego warto się zabezpieczyć przed ewentualnym i jakże dotkliwym rozładowaniem smartfona, gdyż sytuacja taka ma zwykle miejsce w najmniej dogodnym dla nas momencie. A, jak wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »