„Uciekając zabrałam tylko to, co dla mnie najważniejsze: chwyciłam za ręce moje dzieci...”

Tak zaczyna się historia pani Natalii i wielu kobiet, które w obliczu realnego zagrożenia śmiercią musiały opuścić swój dom. Co wtedy czuły? O czym myślały?

Możemy tylko przypuszczać, że ich postrzeganie świata w kilka sekund musiało się przewartościować do niezbędnego zakresu. Żadnych planów na pojutrze, żadnych planów na jutro. Wszystko działo się  "teraz".

W takiej chwili - w mgnieniu oka zmieniają się priorytety: codzienne sprawy, które jeszcze wczoraj zdawały się być bardzo ważne, kompletnie tracą znaczenie. Tylko to, co rzeczywiście jest dla nas najważniejsze, od razu mamy przed oczami.

Liczy się tylko jedno - bezpieczeństwo

Przede wszystkim dla dzieci. Poczucie bezpieczeństwa, które wydaje się nam tak oczywiste, gdy je mamy, a staje się najważniejszym celem dla tych, którzy uciekają. To najważniejszy przystanek. Dopiero tutaj można zacząć myśleć o dalszej drodze. Jaka będzie ta nowa, niespodziewana przyszłość? Czy znajdziemy schronienie? Jak będziemy dalej żyć?

Reklama

 "Po tym wszystkim, co przeszliśmy, nie mogliśmy uwierzyć, że możemy spokojnie zasnąć i spać do rana. Byliśmy otoczeni zrozumieniem i troską. Tak wielu wspaniałych ludzi pomogło nam zapomnieć o wszystkich okropnościach. Dziękuję naszej nowej rodzinie Habitatowej za tyle uwagi i troski." - podkreśla pani Natalia.

Wielu z nas pomagało i nadal pomaga: indywidualnie, od razu, z pełnym sercem i zaangażowaniem. Organizacje i firmy starają się raczej budować kompleksowe projekty wspierające szersze grono odbiorców. 

Razem urządzamy lepszy świat

Tego typu projekt pod nazwą "Razem urządzamy lepszy świat" powstał we współpracy fundacji Habitat for Humanity Poland i IKEA Retail. To właśnie dzięki niemu wiele rodzin, a przede wszystkim kobiety i dzieci, otrzymały swoją szansę na bezpieczne życie w Polsce. 

"Dzięki temu projektowi dzieci mają drugą szansę na beztroskie dzieciństwo. Oprócz tego, że zapewniamy im bezpieczne miejsce do życia, pomagamy im się zintegrować z polskimi kolegami i koleżankami zapewniając lekcje języka polskiego i dofinansowując ferie" - podkreśla Marlena Zacharek z Fundacji Habitat for Humanity Poland.

"To, że moje dziecko może wyjechać z innymi dziećmi na ferie jest wspaniałe. Znowu może być po prostu dzieckiem" - podkreśla jedna z uczestniczek.

W stronę domu - bezpiecznego miejsca

Fundacja Habitat for Humanity Poland od 30 lat zajmuje się wsparciem osób borykających się z problemami mieszkaniowymi.

"Zdecydowaliśmy się na współpracę z Habitat Poland ponieważ dom daje bezpieczeństwo, które jest fundamentem wszystkiego i dlatego zapewnienie schronienia jest tak kluczowe." - dodaje Judyta Rozmus,  Liderka Projektu Wsparcia Osób z Doświadczeniem Uchodźczym w IKEA Retail.

W ramach realizowanego wspólnie z IKEA projektu "Razem urządzamy lepszy świat" Fundacja Habitat for Humanity Poland pomogła ponad 3000 osób.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »