Współpraca Payhelp z Santander Bank Polska

Jedną z największych bolączek trapiących polskich Przedsiębiorców (zwłaszcza tych najmniejszych) są częste zatory płatnicze i wynikające z tego problemy z uzyskaniem od Kontrahentów terminowej zapłaty za wystawione faktury.

Dla wielu jednoosobowych firm nawet jedna niezapłacona na czas faktura może oznaczać początek końca działalności i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Jako potwierdzenie wystarczy przytoczyć kalkulacje polskiego rządu, który już pod koniec kwietnia 2020 roku oszacował, że w wyniku pandemii COVID-19 z rynku zniknie nawet do 200.000 mikrofirm prowadzących działalność w Polsce.

Nawiązana niedawno współpraca pomiędzy Santander Bank Polska a Payhelp (polską platformą windykacyjną online, której właścicielem jest BEST S.A.) jest próbą dostarczenia mikroprzedsiębiorcom efektywnego narzędzia do walki z nieterminowymi płatnościami w postaci usługi eWindykacja. Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania i w jaki sposób korzystanie z niego przekłada się na poprawę płynności finansowej najmniejszych firm na polskim rynku?

Jak działa eWindykacja?

Usługa została zaprojektowana w taki sposób, aby korzystanie z niej było intuicyjne i nie zajmowało wiele czasu. Aby możliwie w największym stopniu ułatwić rozpoczęcie działań windykacyjnych, proces dodania przeterminowanych faktur do obsługi w ramach eWindykacji jest bardzo prosty i dla Przedsiębiorcy oznacza jedynie konieczność wykonania czterech kroków:

1. należy zalogować się do usługi Mini Firma, po czym w zakładce "Usługi" wybrać "eWindykacja";
2. następnie Przedsiębiorca wyraża zgodę na przekazanie danych do BEST S.A. i przejście na stronę internetową Payhelp;
3. na platformie Payhelp Przedsiębiorca potwierdza swoje dane i zakłada bezpłatne konto;
4. ostatnim krokiem jest dodanie w panelu faktury z przeterminowaną należnością.

Cały proces windykacji polubownej realizują następnie eksperci z Payhelp, odzyskując dług w imieniu Klienta, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i z dbałością o zachowanie dobrych relacji pomiędzy stronami. O tym, jak skutecznie działa Payhelp, najlepiej świadczą statystyki dotyczące odzyskiwanych długów - aż 73% spraw kończy się jeszcze na etapie polubownym, bez angażowania sądu. Wszystkie odzyskane środki są przelewane bezpośrednio na konto przedsiębiorcy.

Dla kogo eWindykacja?

Uruchomiona przez Santander Bank Polska usługa eWindykacja jest dostępna wyłącznie dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy korzystają z bankowości internetowej Mini Firma. Warto bowiem pamiętać, że w polskich realiach biznesowych w znakomitej większości przypadków to właśnie mikroprzedsiębiorcy mają kłopoty z odzyskaniem zaległych płatności od większych podmiotów, ponieważ duże firmy niejednokrotnie wykorzystują swoją pozycję na rynku do tego, by maksymalnie opóźniać płatności lub "zgodnie z ogólnie przyjętymi zwyczajami" płacić partnerom biznesowym po terminie.

Samo zlecenie przeterminowanej faktury do obsługi zajmuje dosłownie kilka minut, a po przekazaniu dokumentu do obsługi windykacją i wszelkimi dalszymi formalnościami zajmują się doświadczeni specjaliści z Payhelp. Dzięki temu jest to bardzo wygodna, prosta i niedroga metoda odzyskania zaległych płatności od niesolidnego Kontrahenta - opłata jest pobierana wyłącznie od kwoty, którą Payhelp faktycznie zwindykuje na rzecz swojego Klienta.

Ponadto, co bardzo ważne, cały proces windykacji jest zawsze prowadzony etycznie i w taki sposób, by zachować dobre relacje między Wierzycielem a Dłużnikiem.

Koszty windykacji polubownej

Opłaty za odzyskanie w ramach eWindykacji zaległych płatności od Dłużników są skalkulowane w taki sposób, żeby nie stanowiły dużego obciążenia dla budżetu mikroprzedsiębiorstwa. Ma to ogromne znaczenie szczególnie teraz, w dobie koronakryzysu i trudnej sytuacji finansowej wielu firm. Aby maksymalnie odciążyć mikro- i małych przedsiębiorców, koszty windykacji są naliczane dopiero po odzyskaniu długu i wyłącznie od kwoty, którą Dłużnik faktycznie wpłacił na rzecz wierzyciela. Poza tym wydatki związane z prowadzoną w ramach eWindykacji obsługą wierzytelności można wliczyć w koszty działania firmy. Żadne opłaty nie są wymagane do uregulowania z góry, a koszt usługi aktualnie to 10% wartości odzyskanych pieniędzy z faktury brutto.

eWindykacja - skuteczny sposób na odzyskanie zaległości

W Polsce problem z terminową zapłatą za wystawione faktury dotyczy około 90% przedsiębiorstw z sektora MŚP. Jeszcze do niedawna najbardziej poszkodowane były w tej sytuacji firmy najmniejsze, które nie mogły w żaden sposób wywalczyć terminowych płatności od rynkowych gigantów. Dziś, dzięki połączeniu sił przez platformę Payhelp i Santander Bank Polska, nawet te najmniejsze podmioty mogą liczyć na skuteczne oraz przystępne cenowo usługi w zakresie efektywnego odzyskiwania należności.

Co zaś najważniejsze, dzięki eWindykacji proces odzyskiwania należnych pieniędzy można rozpocząć już następnego dnia po wystąpieniu zaległości - bez konieczności dopełniania przez Klienta dodatkowych formalności, bez obawy o wysokie koszty dochodzenia należności i bez potrzeby opuszczania domu czy siedziby firmy.

Warto też pamiętać, że eWindykacja jest usługą kompleksową, co oznacza, że w sytuacji, gdy długu nie uda się odzyskać na etapie polubownym, istnieje możliwość skierowania przez Payhelp sprawy do e-Sądu, by uzyskać prawomocny nakaz zapłaty wraz z klauzulą wykonalności. W takim przypadku Klient zobowiązany jest uregulować opłatę sądową, która wynika z ustawy. Payhelp pośredniczy w tej opłacie, udostępniając Klientowi możliwość wykonania przelewu z poziomu platformy online. Skuteczność windykacji sądowej w Payhelp sięga 83% spraw zakończonych zwrotem długu.

Każda odzyskana zaległość przekłada się na większą stabilność finansową Wierzyciela, co z kolei oznacza możliwość terminowego realizowania przez niego swoich własnych zobowiązań na rzecz partnerów biznesowych - a to sytuacja korzystna dla wszystkich. Tak więc, jeśli Twój Kontrahent nie płaci faktur terminowo, nie proś się o swoje: skorzystaj z eWindykacji i sprawnie odzyskaj pieniądze z niezapłaconych faktur!

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: faktura | firma | płatność | bank | windykacja | zaległości
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »