„Wygodnie i Odpowiedzialnie”: raport Grupy Żabka z prestiżową nagrodą

Raport Odpowiedzialności „Wygodnie i Odpowiedzialnie” za rok 2021, który przygotowała Grupa Żabka, zdobył prestiżową Hallbars Awards 2022. Dokument ten został uznany za jeden z pięciu najlepszych w regionie Europy Środkowej.

Organizatorem cieszącego się prestiżem konkursu jest Hallbars, międzynarodowa organizacja promującą czytelnictwo i zrzeszająca talenty z Europy i Azji. W ramach wydarzenia oceniano raporty zrównoważonego rozwoju, które przygotowały i zgłosiły firmy oraz organizacje z 94 krajów. Łącznie napłynęło ich ponad 1500, a po wstępnej selekcji zostało 294 - z 51 krajów. Wspólnym mianownikiem okazał się sektor żywności i napojów.

Hallbars Awards 2022 dla Grupy Żabka

Jednym z triumfatorów konkursu Hallbars została Grupa Żabka, która przygotowała raport "Wygodnie i Odpowiedzialnie" za rok 2021. Na blisko stu stronach dokumentu znaleźć można szczegółowe podsumowanie działań przeprowadzonych przez Grupę w ramach Strategii Odpowiedzialności w poprzednim roku.

Nagrodzony raport przygotowano zgodnie z najnowszym standardem raportowania niefinansowego Global Raporting Initiative (GRI Standards) oraz Sustainability Accounting Standards Board (SASB). Co więcej, poddany został niezależnej, zewnętrznej weryfikacji.

Zmiany, które mają wpływ na otoczenie biznesowe i środowisko naturalne

- W Grupie Żabka nie tylko odpowiedzialnie planujemy rozwój całej naszej organizacji, ale naszym celem jest również ułatwianie milionom klientów dokonywania takich wyborów, by były wygodne i odpowiedzialne. W ten sposób wspólnie dokonujemy zmian mających pozytywny wpływ na nasze otoczenie biznesowe oraz środowisko naturalne - dodaje Grabowska.

Był to jeden z powodów, dla których Grupa podjęła decyzję o opracowaniu Raportu Klimatycznego poświęconego analizie ryzyk klimatycznych - zgodnie z Rekomendacjami TCFD. To plan dekarbonizacji wraz ze sprawozdaniem z realizacji celów SBTi.

Raporty można (i warto) czytać jak książki

- Raporty zrównoważonego rozwoju to książki, które powinny być powszechnie czytane. "Hallbar" oznacza "zrównoważony" w języku szwedzkim. Raporty zrównoważonego rozwoju mają zwykle numer ISBN, na ich pisanie i produkcję przeznacza się duże budżety, charakteryzują się wysoką jakością. Zasługują na dobrą dystrybucję i promocję. Dają pozytywny obraz zielonej przyszłości naszej planety, naszych dzieci i ich dzieci - tłumaczy Edouard Cointreau, prezes i założyciel Hallbars Sustainability Research Institute.

Hallbars Awards 2022 nie jest pierwszym wyróżnieniem, które przyznano Grupie Żabka. W roku 2021 przyznano nagrodę główną w kategorii Raport Zrównoważonego Rozwoju (obejmujący dane niefinansowe za rok 2020) w 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Zaznaczano wówczas, iż przygotowany przez Grupę dokument był klarowny i w zrozumiały sposób komunikował wizję rozwoju, model biznesowy oraz strategię ESG firmy.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »