#ZdrowaKariera – sposoby na zdrowie w pracy i po pracy z PZU Zdrowie

Zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, skuteczna regeneracja – sposobów na polepszenie zdrowia jest dużo, jednak jak skutecznie wdrożyć je w życie? Temu zagadnieniu poświęcona jest wiosenna akcja edukacyjna #ZdrowaKariera, którą PZU Zdrowie prowadzi w swoich mediach społecznościowych.

#ZdrowaKariera to akcja edukacyjna PZU Zdrowie w mediach społecznościowych, która obejmuje kluczowe dla zdrowia obszary: świadome odżywianie, aktywność przy pracy siedzącej, walkę z nikotynizmem oraz skuteczną regenerację. Jest skierowana do osób, które chcą zmienić swoje nawyki na lepsze, ale potrzebują dawki motywacji oraz informacji z wiarygodnego źródła. Praktyczne porady w formie nagrań uzupełniają materiały przygotowane przez ekspertów w formie infografik. 

W akcji uczestniczą eksperci zdrowotni i internetowi twórcy: Damian Bugański z kanału YouTube "Człowieku Rusz Się", dietetyk Marcin Jackowiak tworzący na TikToku czy dr n. o zdr. Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytu Onkologii i Anita Markowska, psycholog pracująca na co dzień z pacjentami PZU Zdrowie.  

Filmy zostały zrealizowane w biurowcu PZU Park, nazwanym najbardziej zielonym biurowcem w Warszawie. #ZdrowaKariera nie jest jednorazową kampanią PZU Zdrowie. Pod tym samym hasztagiem operator medyczny prowadzi na LinkedIn tematyczny cykl postów oraz comiesięczny biuletyn

Odcinki można znaleźć w mediach społecznościowych PZU Zdrowie (Facebook, Instagram, LinkedIn) oraz na stronie: https://zdrowie.pzu.pl/zdrowakariera 

Cztery obszary zdrowia

Niewiele osób jest w stanie stosować się do tak restrykcyjnych wytycznych jak pobudka o piątej rano, wykańczające treningi i dieta wyliczona co do kalorii. Adresatami akcji #ZdrowaKariera są osoby aktywne zawodowo, którym trudno jest znaleźć czas i motywację do zmian w pędzie codzienności zawodowej i rodzinnej. 

Odcinek 1: Gotuj tanio, smacznie i zdrowo z dietetykiem Marcinem Jackowiakiem

Dietetyk Marcin Jackowiak podpowiada nie tylko jak smacznie, tanio i zdrowo jeść, ale także jak szybko i bezpiecznie przygotowywać posiłki.  Widz pozna sposoby na pełnowartościowy posiłek w 15 minut, ale też dowie się czym jest "meal preaping", czyli technika kulinarna dzięki, której podczas jednej wizyty w kuchni przygotuje się posiłki na cały tydzień. Marcinowi zaufało nie tylko grono użytkowników Instagrama i TikToka, ale też wielu zawodowych piłkarzy. 

Odcinek 2: W-F dla pracujących przy biurku z trenerem Damianem Bugańskim 

Damian Bugański z bloga "Człowieku rusz się" opowiada, jak dbać o swoją formę pracując za biurkiem. Autor "Rozrusznika porannego", który oglądają setki tysięcy widzów na YouTube, pokazuje, jak dbać o swoje zdrowie i sprawność i co równie ważne - jak znaleźć czas i motywację do ruchu wśród licznych obowiązków. Damian dzieli się swoimi sposobami na aktywność fizyczną z tymi, którym nie po drodze do siłowni czy klubu fitness. Większość "health hacków" można wykonać w domu nie posiadając profesjonalnego sprzętu do treningu. 

Odcinek 3: Tych nowotworów można uniknąć. Prawdziwa cena palenia - wywiad z dr n. o zdr. Pawłem Koczkodajem

Dr n o zdr. Paweł Koczkodaj w swojej działalności naukowej i popularyzatorskiej  w Narodowym Instytucie Onkologii koncentruje się na profilaktyce nowotworowej, zwłaszcza nowotworów powodowanych przez produkty nikotynowe. Opowiada, skąd w naszej kulturze wziął się papieros, jaki rzeczywisty wpływ na zdrowie ma palenie wyrobów nikotynowych, oraz jakie najczęstsze mity towarzyszą nikotynizmowi.  

Odcinek 4: Zdrowy sen według psycholog Anity Markowskiej 

Psycholog Anita Markowska, która na co dzień pracuje z pacjentami PZU Zdrowie, przybliży zagadnienie zdrowego snu.  W nagraniu dzieli się health-hackami na zdrowy sen dla osób aktywnych zawodowo, oraz podpowiada czego unikać przed snem, jak szybko zasypiać, oraz kiedy o problemach ze snem porozmawiać z lekarzem. 

PZU Zdrowie jest jednym z największych ogólnopolskich operatorów medycznych. W sieci medycznej PZU Zdrowie jest: 130 placówek własnych, w tym pracownie diagnostyki obrazowej, 2400 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce, infolinia medyczna, portal pacjenta mojePZU oraz Centrum Telemedyczne. Zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych. 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »