Reklama

Fundusze private equity mogą kupować małe banki

Zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak poinformował, że fundusze private equity mogą występować jako inwestorzy o pozycji strategicznej dla małych banków.

Kwaśniak dodał, że jeśli chodzi o duże banki, transakcje mogą się odbywać przez pakiety, które nie dają funduszom pozycji dominującej.

Reklama

Z kolei w przypadku małych banków, mogą oni występować jako inwestorzy o pozycji strategicznej. Podkreślił, że punktem odniesienia jest jakość danego funduszu i czas inwestycji, czyli długookresowe zaangażowanie w kształtowanie strategii polskiego banku.

Zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Wojciech Kwaśniak poinformował, że KNF podtrzymuje, że najważniejszą kwestią dla Raiffeisena jest wypełnienie przez Raiffeisen Bank International zobowiązania dotyczącego przeprowadzenia IPO Raiffeisen Bank.

(J. Szortyka)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »