Google Pay w PKO BP. Największy bank dołącza karty do mobilnego portfela
PKO Bank Polski udostępnił w czwartek Google Pay dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich firm. Dotychczas z usługi mogli korzystać klienci korporacyjni i samorządowi.
- Z Google Pay można łatwo zapłacić za zakupy w sklepie - wystarczy odblokować telefon lub smartwatch i zbliżyć do terminala. W podobnie łatwy sposób można płacić w Internecie.
- PKO BP uruchomił właśnie tę usługę dla klientów indywidualnych. Właściwie nie wiadomo, dlaczego dopiero teraz.
- PKO BP był jednym z ostatnich dużych banków, które nie oferowały usługi Google Pay swoim klientom detalicznym.
Obecnie Google Pay (dziś to część aplikacji Google Portfel) nie udostępnia jeszcze tylko Bank Millennium (za wyjątkiem kart Visa wydanych przez Eurobank i kart Goodie). W Polsce Google Pay (jeszcze jako Android Pay) pojawił się jesienią 2016 roku.
Do portfela Google klienci PKO mogą podpiąć karty debetowe i kredytowe. Z Google Pay mogą korzystać posiadacze telefonów z systemem Android (od wersji 5.0 wzwyż). Telefon musi obsługiwać technologię NFC.
Płatności bez użycia karty płatniczej umożliwia także smartwatch z Google Pay. Ten sposób jest jeszcze wygodniejszy niż przy użyciu telefonu. Płacenie zegarkiem wygląda nieco inaczej niż telefonem, a poszczególne czynności, jakie należy wykonać, zależą od modelu smartwatcha.
Warto pamiętać też o możliwości płacenia za pomocą Google Pay w Internecie. Kiedy dokonujesz zakupu online lub w aplikacjach, takich jak Uber czy Airbnb, możesz zapłacić szybciej, korzystając z karty kredytowej, która jest bezpiecznie przechowywana w Google Pay. Dzięki temu nie trzeba będzie za każdym razem podawać danych karty.
Google Pay to kolejna mobilna forma płatności w PKO BP. Bank udostępnia już Apple Pay, zbliżeniowego Blika, Garmin Pay, HCE w iPKO, SwatchPAY! oraz Xiaomi Pay (dla kart Mastercard). Należy pamiętać jednak, że Google Pay nie działa na urządzeniach, które mają zainstalowane niestandardowe oprogramowanie lub zmodyfikowane oprogramowanie fabryczne.
(INTERIA.PL/bankier.pl)