Ile kosztuje nocleg w schronisku PTTK? Możesz liczyć na duże zniżki

Schroniska Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego (PTTK) znajdują się w 80 lokalizacjach na szlakach górskich. Oferują ciepłe posiłki i nocleg dla turystów. Posiadając legitymację PTTK można otrzymać duże zniżki na pobyt. Jak zostać członkiem organizacji?

Nocowanie w schronisku PTTK. Jak można otrzymać zniżki?

Udając się na dłuższy czas na szlak warto wiedzieć, że przy kilkudniowych pobytach w schroniskach dobrze jest się targować. Zazwyczaj osoby zarządzające schroniskami są w tym względzie bardzo otwarte na pomoc turystom.

Na liście osób, które mogą liczyć na korzystniejsze ceny znajdują się często nie tylko posiadacze legitymacji PTTK, ale również honorowi dawcy krwi. Najwyższe zniżki przewidziane są dla turystów posiadających Złotą Honorową Odznakę PTTK i odznakę "Zasłużony Pracownik PTTK" (50 proc.), a także Członków Honorowych PTTK (aż 80 proc.).

Reklama

Zazwyczaj jednak tańsze noclegi nie są przewidywane w weekendy i święta.

Jak zostać członkiem PTTK?

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze to stowarzyszenie, w którym obecnie aktywnych jest 65 tysięcy członków. Opłacają oni składki członkowskie w wysokości 100 złotych na rok.

Członkostwo potwierdza legitymacja ze zdjęciem. To ten dokument jest istotny w przypadku ubiegania się o zniżki w schronisku górskim. Stając się członkiem PTTK można liczyć na korzystniejsze ceny w wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez poszczególne oddziały stowarzyszenia. Oprócz tego legitymacja jest respektowana jako powód do zaproponowania korzystniejszych cen w niektórych restauracjach, zajazdach i na campingach turystycznych.

Zdecydowanie warto zostać członkiem PTTK, jeśli podróżujemy dużo po Polsce i uwielbiamy wycieczki po szlakach górskich.

Ceny noclegów w schroniskach PTTK. Z jakimi cenami trzeba się liczyć?

Nocowanie w schronisku nie jest dużym wydatkiem, ale też należy mieć świadomość, że rzadko kiedy wiąże się to z wielkimi wygodami.

Dobrym tego przykładem jest kultowe schronisko górskie "Chatka Puchatka" położone w Bieszczadach, na Połoninie Wetlińskiej. Tutaj nocleg kosztuje 60 złotych, ale trzeba ze sobą przynieść własny śpiwór.

Osoby poszukujące bardziej zbliżonych do hotelowych warunków powinny nastawić się na zdobycie Turbacza: ten szczyt położony w Gorcach oferuje pokoje dwuosobowe z piękną panoramą. Koszt? Ponad 200 złotych za pokój.

Ciekawe oferty proponują schroniska położone na szlakach tatrzańskich: w Polanie Chochołowskiej zapłacimy 110 złotych za pokój dwuosobowy z pościelą i umywalką. Nocleg w pokoju 6-osobowym będzie nas kosztować 70 złotych.

Zazwyczaj w cenie pokoju turyści mogą liczyć również na proste śniadanie.

Czy noclegi w schronisku trzeba rezerwować?

Planując górską wędrówkę warto dokładnie zapoznać się z trasą i przewidzieć, w których miejscach będzie wypadał nasz nocleg. Dobrze jest zarezerwować go ze sporym wyprzedzeniem: to gwarantuje nam miejsce.

Niektóre schroniska pozwalają na odpłatne spanie na podłodze w sytuacji braku miejsc, ale nie zawsze. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy panują bardzo złe warunki atmosferyczne. W takim wypadku schronisko PTTK gwarantuje schronienie każdemu turyście.

KO

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: noclegi | PTTK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »